data publikacji

Odbywające się co dwa lata targi ORGATEC pełnią szczególną rolę: trendsettera, wskazującego trendy i kierunki zmian w zmieniającym się środowisku pracy.

Orgatec 2016 | Fot. M.Szulc, biuro-kreacja.info
Orgatec 2016 | Fot. M.Szulc, biuro-kreacja.info


Tegoroczna edycja targów ORGATEC trwała od 25 do 29 października, zajmując osiem hal wystawienniczych targów w Kolonii. Organizatorzy podkreślają spory wzrost liczby odwiedzających (od poprzedniej edycji o ponad 10 proc.) – w tym roku było to ponad 56 tys. osób ze 118 krajów.
Wiodące hasło imprezy brzmiało „Creativity works – new visions of work”. Wystawcy i goście zgodni byli co do tego, że ORGATEC stał się czymś w rodzaju twórczego hot spotu dla współczesnego świata pracy.

– Wyniki przekroczyły nasze oczekiwania. Jesteśmy szczególnie zadowoleni z faktu, że targi są atrakcyjne zarówno dla szerokiej publiczności, jak i dużej liczby odwiedzających nas architektów i projektantów – podkreśla Katharina C. Hamma, Koelnmesse Chief Operating Officer. – Wielu doświadczonych managerów oraz osób decyzyjnych z firm uczestniczyło w tegorocznym wydarzeniu, w tym menedżerowie z przedsiębiorstw stosujących innowacyjne, holistyczne koncepcje w miejscu pracy.

– Wystawcy w imponującym stylu udowodnili, że są w stanie dostarczyć wielu kreatywnych rozwiązań na miarę dzisiejszych wyzwań. To dlatego ORGATEC jest i pozostanie wydarzeniem biznesowym, w którym trzeba uczestniczyć. Tutaj pokazujemy gotowe trendy i kompleksowe rozwiązania oraz innowacje, które zapewnią sukces komercyjny już jutro – dodaje Hendrik Hund, przewodniczący German Interior Business Association (IBA / Industrieverband Büro und Arbeitswelt e.V.).

ORGATEC 2016 to impreza mogąca pochwalić się wyjątkowymi, imponującymi wynikami pod względem międzynarodowego zasięgu. Widoczny był wzrost liczby gości spoza Niemiec, wzrosła też ilość zwiedzających z UE (+ 18,6 proc.), Bliskiego Wschodu (+ 14,2 proc.), Azji (+ 63 proc.) i Afryki (+ 13 proc.). Gośćmi targów byli przedstawiciele młodych firm, start-up’ów, decydenci w firmach średniej wielkości, nie zabrakło managerów wyższego szczebla w największych korporacjach – słowem obecne było szerokie spektrum specjalistów, uważających ORGATEC za centrum globalnego networkingu i platformę biznesową.
Z ankiet przeprowadzonych podczas targów wynika, że aż 94 proc. odwiedzających tegoroczne targi zarekomendowałoby je swoim partnerom biznesowym.

Zagadnienia omawiane na targach ORGATEC były tak różnorodne, jak asortyment zaprezentowany przez 671 firm, obecnych na targach – firm wiodących w branży, liderów rynku mebli i rozwiązań dla miejsc pracy. Począwszy od mebli, poprzez oświetlenie, podłogi, akustykę, rozwiązania konferencyjne, technologie komunikacyjne – cała gama wysokiej jakości produktów i koncepcji zaprezentowana została przez wystawców w Kolonii.

Wiele z prezentowanych produktów, z których duża liczba proponowała holistyczne podejście,  obracało się wokół pytania: jakie rozwiązania umożliwią spełnienie wymagań nowych form wspólnej pracy. Odpowiedzi z branży były bogate i różnorodne, obejmujące szerokie spektrum – od biurek do elastycznych systemów aranżacji, które zachęcają do współpracy, promując zdrowie pracowników i ich dobre samopoczucie.

Na targach można było zaobserwować liczne rozwiązania, integrujące koncepty kolorystyczne, spersonalizowane oświetlenie i akustykę. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się rozwiązania, dotyczące projektowania złożonych, rozbudowanych obszarów roboczych, takich które można elastycznie dostosować do indywidualnych potrzeb pod względem formy, układu i konstrukcji.
Targom tradycyjnie towarzyszył bogaty program imprez towarzyszących – konferencji, paneli dyskusyjnych, inspirujących instalacji, dyskusji z udziałem ekspertów. Po raz pierwszy w tym roku odbył się The CEO Day Cologne – w centrum kongresowym spotkało się blisko 850 uczestników tego wydarzenia, mając możliwość dowiedzenia się, jak będzie wyglądała praca w firmach w niedalekiej przyszłości.


Orgatec 2016 w liczbach:

- 671 wystawców z 40 krajów (w 2014 było to 627 wystawców z 40 krajów)
- powierzchnia wystawiennicza: 130 tys. mkw. (2014: 105 tys. mkw.)
- 73 proc. wystawców – spoza Niemiec (2014: 66 proc.)
- 55 tys. gości ze 118 krajów (2014: 50 tys. ze 123 krajów)
- kolejna edycja: 23-27 października 2018


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0