data publikacji

Za nami kolejna edycja targów Sztokholm Furniture & Light Fair. Marka VANK postawiła na zaprezentowanie nowych rozwiązań akustycznych oraz fotela VANK_V6.

Fotel VANK_V6 został przedstawiony na Stockholm Furniture & Light Fair w kilku wersjach kolorystycznych i materiałowych

O targach w Sztokholmie mówi się, że mają swój własny, spokojny rytm. Trwają pięć dni i odbywają się w trzech halach. Głównym wydarzeniem towarzyszącym jest Stockholm Design Week, pozwalający także po godzinach obcować z ikonicznymi produktami skandynawskiego designu.

– Z naszym tegorocznym stoiskiem wpisaliśmy się w tę atmosferę slow. Pokazaliśmy, jak w 2017 roku rozwinęliśmy ideę naszej diamentowej struktury, projektując zamknięte boksy akustycznemówi Monika Brzóska, export manager VANK. – Postawiliśmy dwie czteroosobowe salki konferencyjne: niebieską i grafitową. Nie da się ukryć, że to właśnie one wzbudzały największe zainteresowanie odwiedzających.

Na targach trend soundproofing był bardzo widoczny. Wiele firm pokazywało produkty, które w ten czy inny sposób mają na celu stworzenie w biurach i przestrzeniach publicznych miejsc ciszy. Potrzeba została wyraźnie zauważona przez rynek, który z kolei szybko na nią odpowiedział.

Fotel VANK_V6 został przedstawiony w kilku wersjach kolorystycznych i materiałowych. 

– Chodziło nam o to, by pokazać, w jaki sposób nasz fotel można dopasować do stylu biura lub home office: bardziej eleganckie wersje w jasnej skórze, ostre i wyraziste z oryginalnym komponentem aluminiowym czy też z jaskrawymi kolorami podstawy dobrze korespondującymi z geometrycznym ażurem oparcia –  tłumaczy Anna Vonhausen, dyrektor kreatywna VANK.
Pomimo z pozoru bardzo skandynawskiego charakteru, targi w Sztokholmie przyciągają gości z całego świata.

– Mieliśmy okazję rozmawiać z przedstawicielami rynku rosyjskiego, belgijskiego, izraelskiego, niemieckiego czy brytyjskiego. Skandynawowie zwykle potrzebują więcej czasu, aby oswoić się z nową marką. Widząc stoisko VANK po raz drugi przyznają, że zwrócili na nas uwagę już w zeszłym roku – podsumowuje targi Monika Brzóska.

Fotel VANK_V6 kilka  dni temu nagrodzony został przez jury iF Design Award. 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0