data publikacji

Prezentujemy siedzibę firmy Possible Worldwide w Chorzowie, która jest dziełem biura projektowego Superpozycja Architekci.

Siedziba firmy Possible Worldwide w Chorzowie | Fot: www.superpozycja.com
Siedziba firmy Possible Worldwide w Chorzowie | Fot: www.superpozycja.com

Założeniem do projektu było stworzenie nowoczesnej przestrzeni biurowej dla renomowanej agencji interaktywnej, która uruchomiła swój oddział w Polsce. Inwestor obdarzył pracownię architektoniczną zaufaniem. Już koncepcyjne pomysły okazały się trafione i uzyskały aprobatę inwestora.

Po ustaleniu rozmieszczenia funkcji wnętrza przyszedł czas na design. Z racji tego, że zastane pomieszczenia były typowymi biurami, z małymi pokojami i ciemnymi korytarzami, postanowiono otworzyć przestrzeń, a tam gdzie wymagała tego funkcja – zastosowano przeszklenia.
Całe przedsięwzięcie, ze względu na dużą przestrzeń i przywiązanie do szczegółów, było niezwykle pracochłonne i wiązało się z wieloma spotkaniami koordynacyjnymi.

Przestrzeń biurowa posiada otwarty układ z wyraźnym strefowaniem. Biuro podzielono na powierzchnię recepcyjną, konferencyjną, biurową oraz rekreacyjno-socjalną. Zrezygnowano z małych gabinetów na rzecz nielicznych miejsc odseparowanych, takich jak budki telefoniczne, pozwalające na prowadzenie telekonferencji i print cornery – zaplecza biurowe przeznaczone na kopiarki oraz materiały biurowe.
Spotkania i szkolenia odbywają się w salach konferencyjnych, które dzięki składanej, szklanej ścianie można dowolnie aranżować w zależności od potrzeb.

Biuro już od progu wita niezwykłą recepcją, w której surowość betonu łagodzą drewniane panele. Wnętrza zostały stworzone głównie dla jej użytkowników, dlatego wzięto pod uwagę również ich opinie i spostrzeżenia.

W wielu miejscach można znaleźć ściany Idea Paint, które nie pozwolą umknąć żadnej myśli. Miejsce ma służyć gromadzeniu energii i twórczej atmosfery, gdzie kreatywni specjaliści z różnych dziedzin dostarczają innowacyjnych i niepowtarzalnych rozwiązań.

O realizacji:
Biuro projektowe / arch.: superpozycja architekci / arch. Dominika Trzcińska, Michał Kotłowski, www.superpozycja.com
Lokalizacja: Chorzów, Silesia Office Center
Powierzchnia: 540 mkw.
Rok projektu: 2011/2012

------------------------------------------------------------------------------

Przeczytaj również:

Biuro, które pokochali pracownicy

Hybris i drugie życie Ikara

Oklejsie.pl od kuchni
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
3.5