data publikacji

Grupa Adgar uzyskała pozwolenie na budowę nowego biurowca. W lobby powstanie najwyższa w Warszawie ścianka wspinaczkowa.

Fot. Adgar Park West

Grupa Adgar uzyskała pozwolenie na budowę nowego obiektu biurowego, który powstanie w ramach kompleksu Adgar Park West przy Al. Jerozolimskich 181.
Budynek D, zaprojektowany przez pracownię Hermanowicz Rewski Architekci, będzie miał 8 361 mkw. całkowitej  powierzchni najmu i będzie położony w południowej części kompleksu. Najbardziej spektakularną cechą obiektu będzie czterokondygnacyjne lobby z najwyższą w Warszawie ścianką wspinaczkową, która zgodnie z filozofią AdgarFit dostępna będzie dla wszystkich fanów aktywnej rozrywki.
Na parterze przewidziana jest przestrzeń dla najemców usługowych i handlowych, zaplanowano też parking podziemny.

Więcej niż biura

– Już w chwili zakupu kompleksu Adgar Park West wiedzieliśmy, że będzie to miejsce, które zaoferuje znacznie więcej niż tylko przestrzeń biurową. Dlatego stworzyliśmy w jego ramach strefę sportu i rekreacji AdgarFit, która jest pierwszym tego typu projektem na polskim rynku, działającym w ramach budynku biurowego – mówi Eyal Litwin, prezes Adgar. – Teraz wprowadzamy w życie naszą wizję biurowca, który żyje przez cały dzień, a nawet w weekend. Dajemy użytkownikom możliwość rozwijania swoich pasji związanych ze sportem i zdrowym stylem życia. Chcemy być atrakcyjni także dla okolicznych mieszkańców i społeczności sportowców całej Warszawy, stąd pomysł ścianki wspinaczkowej w lobby nowego budynku. Biegacze i kolarze znają nas już od dawna dzięki nowoczesnej, świecącej w ciemności bieżni, która okala Adgar Park West, a także bezpłatnym treningom biegowym i kolarskim organizowanym kilka razy w tygodniu.

Biurowiec unikalny

Budynek D, zaprojektowany na planie litery V, z wyrazistą fasadą i charakterystycznymi rozwiązaniami architektonicznymi, wpisuje się w dynamikę i tożsamość marki Adgar. 
– Przy opracowaniu koncepcji myśleliśmy cały czas o wizji Adgar, polegającej na stworzeniu budynku, w którym pracownicy, a nawet ludzie z zewnątrz, będą mogli i chcieli spędzać czas. Ważne są więc atrakcyjnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, miejsce na kawiarnię, restaurację czy usługi, dostęp do naturalnego światła, a także aspekt wyjątkowości. Dzięki czteropiętrowemu lobby ze szklanym dachem oraz ściance wspinaczkowej wykorzystującej całą wysokość holu, biurowiec ten będzie unikalny – podkreśla Błażej Hermanowicz z Hermanowicz Rewski Architekci.

Bieżnia, klinika, przedszkole

Od 2013 roku do obiektów zarządzanych przez Grupę Adgar w Polsce należy Adgar Park West, w którym mieści się strefa sportu i rekreacji AdgarFit. Działa tu centrum fitness Gravitan z siłownią, basenem treningowym, bieżnią antygrawitacyjną oraz skomputeryzowanymi stacjami do treningu rowerowego.
W AdgarFit najemcami są też showroom Garmin, sklep sportowy Sport GURU, klinika medycyny sportowej Porta Medica, a także trzy restauracje i kawiarnia. Kolejnym unikalnym elementem jest bieżnia, okalająca kompleks. Wykonana jest z tworzywa, które nigdy nie zamarza, dzięki czemu można na niej trenować przez cały rok. Jest to pierwsza bieżnia tego typu w Europie kontynentalnej. Ofertę kompleksu uzupełniają Event Room i Centrum Szkoleniowe oraz przedszkole Ala Ma Kota

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
3.5