data publikacji

Potrzeby i wymagania dużych korporacji, sektora MSP czy administracji w dziedzinie druku są bardzo zbliżone: wszystkim zależy na jakości, efektywności i oszczędności.

Nowa drukarka Samsung MX7 dla malych i średnich firm

Wpisują się w to również obecne trendy mobilny wydruk oraz bezpieczeństwo. Nie można jednak zapomnieć o kwestiach oszczędności, ekologii oraz konwergencji urządzeń, które są obecnie standardem, ale wymagają ciągłego ulepszenia.

Komentuje Łukasz Kosuniak – B2B Marketing Manager, Samsung Electronics Polska

Samsung posiada bogate portfolio produktów spełniających wszystkie te aspekty. Technologie druku mobilnego dążą do zwiększania funkcjonalności, wygody i bezpieczeństwa, dlatego urządzenia Samsung umożliwiają drukowanie dokumentów bezpośrednio z tabletów i smartfonów, gwarantując przy tym bardzo prostą konfigurację. Przykładowo dzięki technologii NFC połączenie smartfona z drukarką Samsung wymaga jedynie zetknięcia ze sobą obydwu urządzeń. Ponadto skopiowane dokumenty na urządzeniu wielofunkcyjnym Samsung można przesyłać na urządzenia mobilne lub prosto do zdefiniowanej usługi chmurowej.
Jednak w przypadku mobilnego druku należy zwracać uwagę na kwestie bezpieczeństwa, których wciąż wiele firm nie przestrzega.

Celem Samsung jest gwarantowanie bezpieczeństwa każdej firmie, korzystającej z jego rozwiązań, zarówno po stronie urządzeń mobilnych jak i procesu wydruku.
Samsung KNOX, czyli zaawansowana platforma zabezpieczania danych, zapewnia skuteczną ochronę dokumentów firmowych przechowywanych na urządzeniach mobilnych pracowników. Z kolei technologie bezpiecznego wydruku nie dopuszczą do tego, żeby ktoś niepowołany odebrał drukowane przez nas materiały.

Samsung stawia również na pogłębianie i ulepszanie konwergencji urządzeń. W ramach rozwijania koncepcji Smart Office opartej na łączeniu urządzeń biurowych, Samsung będzie wdrażał innowacyjne technologie przeznaczone do zastosowania m.in. w drukarkach, smartfonach i tabletach.
Urządzenia Samsung posiadają renomę oszczędnych oraz ekologicznych, za co zdobyły już wiele branżowych nagród i wyróżnień na całym świecie. Samsung jednak wciąż rozwija ich wydajność z dbałością o utrzymanie niskich kosztów druku. Przykładem może być tutaj rozwiązanie Samsung Eco-driver, gdzie specjalnie zaprojektowany sterownik obniża zużycie tonera, papieru oraz zużywanej przez urządzenie energii.

Dzięki coraz bardziej zaawansowanym podzespołom druk będzie odbywać się szybciej, a stosowany w drukarkach Samsung system rozdzielnego tonera i bębna zapewni oszczędności i większą efektywność. Rozwiązanie pozwala też uniknąć kosztów zmiany tych podzespołów dzięki temu, że nie ma konieczności ich jednoczesnej wymiany. Ponadto przycisk ECO w wybranych drukarkach Samsung oprócz funkcji oszczędzania tonera, papieru i energii, umożliwia drukowanie kilku stron na jednym arkuszu, drukowanie w skali szarości oraz pomijanie pustych stron.
 
Jednak to co wyróżnia firmę Samsung na rynku, to wyznaczanie trendów. Najlepszym przykładem są nowe modele wielofunkcyjnych drukarek (MFP) z serii Smart MultiXpress. Są to pierwsze tego rodzaju urządzenia na świecie, wyposażone w system operacyjny Android. Zaprojektowano je, aby były bardziej niezależne, intuicyjne i skalowalne w we wszystkich środowiskach biznesowych. Ta nowa linia drukarek łączy wiedzę o urządzeniach biurowych z najlepszą w swojej klasie technologią IT firmy Samsung, co pozwala na tworzenie bardziej innowacyjnych produktów dla nowego rynku automatyzacji biur. W przyszłym roku będziemy upowszechniać tą technologię na polskim rynku.

Mając na względzie wspomniane trendy, resellerzy mogą zaoferować klientowi, zainteresowanemu nowoczesnymi rozwiązaniami druku, szeroki wachlarz usług. Wspomniane rozwiązanie Samsung KNOX zapewnia stabilny przychód z marży na licencji w formie subskrypcji oraz usług wdrożenia, zarządzania, integracji np. z Active Directory. Z kolei w sferze urządzeń druku można mówić o wdrażaniu systemów kontroli wydruku, systemu druku podążającego, czy integracji z systemami chmury prywatnej lub publicznej.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0