data publikacji

Konica Minolta wprowadziła na rynek polski nową serię urządzeń szerokoformatowych KIP 800.

Nowa seria urządzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby nie zajmowała dużo miejsca, maszyny mieszczą się nawet w małych pomieszczeniach | Fot. Konica Minolta

Kolorowe drukarki KIP 800 to wszechstronne urządzenia szerokoformatowe przeznaczone do druku dokumentów architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych oraz plakatów czy powiększeń fotografii bez ograniczeń w zakresie jakości i wydajności. Wszystkie wydruki i kopie wygenerowane przez KIP 800 Colour są utrwalone i w stu procentach wodoodporne, dlatego można stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.
Systemy pozwalają uzyskać żywe kolory, imponujące wydruki grafik, na których widoczne są subtelne odcienie i zabarwienia.
 
Nowa "wielka piątka" w skrócie:
Urządzenia serii KIP 800 oferowane są w pięciu różnych wersjach, w zależności od indywidualnych potrzeb drukarni wielkoformatowych:
- KIP 880 i KIP 890 zapewniają wysoką, wielofunkcyjną wydajność w zakresie kopiowania, skanowania i drukowania. Oba modele zostały wyposażone w profesjonalny skaner i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej zgodności kolorów.
- KIP 850 to 2-rolkowa drukarka sieciowa bez skanera, o  niewielkich rozmiarach, która zapewnia szybki i tani wydruk wielkoformatowych dokumentów o wysokiej jakości zarówno w kolorze, jak i w czerni.
- KIP 860 idealnie sprawdza się w drukarniach, które potrzebują wygodnego i przede wszystkim wydajnego, jednoelementowego urządzenia wielofunkcyjnego, które dodatkowo nie zajmie dużo miejsca. Posiada 2-rolkowy system wielofunkcyjny ze skanerem.
- KIP 870 to 4-rolkowa drukarka sieciowa bez opcji skanera, z przeznaczeniem do obsługi projektów wymagających drukowania dużej ilości dokumentów.

Nowa seria urządzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby nie zajmowała dużo miejsca, maszyny mieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Podobnie jak inne drukarki wielkoformatowe KIP, ta seria wykorzystuje kontroler KIP typu K, wysokiej klasy technologię, która zwiększa wydajność i ułatwia pracę.

Oprogramowanie KIP System K jest w pełni intuicyjnym rozwiązaniem, wyposażonym w duży, wyraźny wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala, który posiada szybki czas reakcji. Dodatkowo funkcja KIP Touch sprawia, że ustawianie wszystkich funkcji urządzenia jest zbliżone do obsługi współczesnego tableta, czyli proste i intuicyjne.

Urządzenia KIP 800 bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku CAD, ponieważ zintegrowany certyfikowany sterownik HDI AutoCAD umożliwia wydruk bezpośrednio z aplikacji.

Nowe urządzenia mogą być również łączone z innymi za pomocą inteligentnego oprogramowania, połączenia z usługami chmury oraz wbudowanego 12-calowego ekranu dotykowego. Zapewnia on bardzo dobry kąt widzenia, dzięki czemu można kontrolować kolejkę zadań, status urządzenia i wyświetlać podgląd wydruku. Intuicyjna nawigacja za pomocą ekranu dotykowego, która automatyzuje czynności kopiowania, skanowania i drukowania, zwiększa wydajność pracy poprzez dostępność funkcji systemu za jednym dotknięciem wyświetlacza.

Drukarki wielkoformatowe oferują liczne możliwości połączenia z usługami chmury, takimi jak Dropbox, Google Drive lub SharePoint. Dzięki temu użytkownik praktycznie nie musi odchodzić od drukarki, aby uruchomić polecenia.

Wszystkie modele KIP 800 wyposażono w tryb uśpienia i programatory czasowe, pozwalające ograniczyć zużycie energii. Producentem nowej serii urządzeń jest firma KIP, z którą Konica Minolta ma podpisaną globalną umowę partnerską.
 


Dodatkowe informacje dotyczące serii KIP 800 dostępne są tutaj


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0