data publikacji

Łatwiejszy dostęp do globalnych usług dla klientów na polskim rynku.

 

Podczas konferencji prasowej 24 września w Warszawie Michael Holt, wiceprezes ds. operacji w Europie, oraz Mariusz Mik, dyrektor generalny ds. operacji w Polsce, przedstawili rozwój firmy FedEx w Polsce i Europie w ciągu ostatnich lat. - Ze względu na dużą dynamikę handlu Polska jest dla FedEx bardzo istotnym rynkiem. W ciągu ostatnich 12 miesięcy mogliśmy obserwować intensywny rozwój polskiej gospodarki. Liczba przesyłek wysyłanych przez FedEx z Polski do innych krajów europejskich zwiększyła się o około jedną trzecią w porównaniu z analogicznym okresem poprzedniego roku – powiedział Michael Holt.
- Dzięki udanemu przejęciu firmy Opek zapewniliśmy polskim klientom lepszy dostęp do pełnej gamy naszych usług krajowych i międzynarodowych. W ten sposób pomagamy im czerpać korzyści z dynamicznego rozwoju handlu zagranicznego – wyjaśnił Mariusz Mik. - Uważamy, że w szczególności małe przedsiębiorstwa mają obecnie wyjątkową szansę na to, aby zwiększyć eksport i zdobyć nowych klientów na całym świecie. Szybszy i bardziej niezawodny transport towarów w kraju i poza jego granicami może pomóc im obniżyć koszty, usprawnić łańcuchy dostaw oraz przyspieszyć rozwój i zwiększyć rentowność.
FedEx Express to największa na świecie firma kurierska, zapewniająca szybkie dostawy w przeszło 220 krajach i terytoriach na całym świecie. Firma weszła na polski rynek w 1989 roku i od tego czasu wciąż rozszerza zakres oferowanych usług. W 2012 roku FedEx przejął firmę Opek, która zmieniła nazwę na FedEx Express Polska.


Obecnie FedEx oferuje klientom w Polsce szeroką gamę usług ekspresowych z wyznaczonym terminem dostarczenia przesyłki, w tym usługę doręczenia paczki następnego dnia na terenie Europy w systemie door-to-door, usługę dostarczenia przesyłki do Stanów Zjednoczonych w 1-2 dni robocze oraz do Azji w 2-3 dni robocze, międzynarodowe usługi ekonomiczne dla mniej pilnych przesyłek oraz szereg krajowych usług kurierskich, m.in. dedykowane usługi doręczania przesyłek w miastach, usługi podmiejskie oraz usługi z wyznaczonym czasem dostarczenia przesyłki.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0