data publikacji

Hasło najbliższej edycji targów mebli biurowych CIFF to „Better life, better work”. Początek wydarzenia - już w marcu.

CIFF (China International Furniture Fair)
CIFF (China International Furniture Fair)

CIFF (China International Furniture Fair) to największa na świecie impreza targowa branży meblarskiej. Z uwagi na gigantyczną skalę i zasięg targów, wydarzenie podzielone jest corocznie na dwie oddzielne edycje: marcową w Kantonie i wrześniową w Szanghaju.

Dane dotyczące tych targów są imponujące: w sumie produkty wystawiane są na 1,15 miliona mkw. powierzchni wystawienniczej. Ilość wystawców to blisko 6 tysięcy firm, a goście i odwiedzający w liczbie ok. 250 tys. przyjeżdżają z 200 krajów świata.

Już niedługo – od 18 do 31 marca – w Kantonie odbędzie się pierwszy etap targów CIFF 2017. Będzie to ponownie okazja do zapoznania się z ogromną ofertą wystawców i oczywiście nawiązania nowych kontaktów biznesowych.

Nasz portal biuro-kreacja.info będzie tam obecny już po raz trzeci, obserwując dynamikę i rozwój tego wydarzenia, a także wzrost jakości proponowanej oferty, która poprawia się z roku na rok, prezentując coraz ciekawsze i warte uwagi meble i wyposażenie dla biur (lepsza jakość, bardziej ergonomiczne, nowoczesne projekty – często tworzone we współpracy z designerami z Europy).

CIFF 2017 – edycja wiosenna w Kantonie – odbędzie się w dwóch etapach:

Faza 1: od 18 do 21 marca – prezentacja mebli do domów, dekoracje, tekstylia, meble ogrodowe i wypoczynkowe, a także narzędzia, surowce i półfabrykaty do produkcji mebli
Faza 2: od 28 do 31 marca – sektor mebli do biur, hoteli oraz przestrzeni użyteczności publicznej

W marcowej odsłonie targów zaprezentuje się w bieżącym roku 3,9 tys. firm, udział weźmie ok. 170 tys. gości z branży. Z roku na rok więcej odwiedzających przyjeżdża spoza Chin i Azji – impreza staje się coraz bardziej międzynarodowa, nastawiona na biznes i wymianę doświadczeń.
To wydarzenie, którego nie mogą przeoczyć osoby związane z branżą meblarską – okazja do obejrzenia, poznania potencjału największego i najbardziej dynamicznego na świecie rynku meblowego.

Hasłem tegorocznej edycji jest „Better life, better work” – czyli lepsze życie i lepsza praca.

Targi starają się udowodnić, że etykieta Made in China coraz mniej kojarzy się z produktem przeciętnej jakości, o niskiej cenie. W rzeczywistości coraz więcej chińskich producentów stara się tworzyć i prezentować produkty o coraz lepszych parametrach – innowacyjne, nowoczesne, nierzadko współtworzone przez projektantów z Europy Zachodniej. Celem jest stworzenie mebli prestiżowych, łączących gust i kulturę Wschodu i Zachodu. Nierzadko prowadzi to do powstania oryginalnych,ciekawych projektów – mogących z powodzeniem zaistnieć nawet na najbardziej wymagających rynkach. CIFF to nie tylko oferta chińskich producentów, ale też wystawcy międzynarodowi – m.in. z  USA, Włoch, Niemiec, Japonii, Korei, Turcji etc.

39. edycja CIFF  - Kanton (Guangzhou)

Faza 1 | 18-21 marca 2017

Pełna gama rozwiązań – od klasycznych do nowoczesnych stylów; szeroki wybór produktów, wśród nich meble do domu, dodatki meblowe, tkaniny obiciowe, meble ogrodowe

Planowane wydarzenia:

ASFD Pinnacle Asian Awards (1. edycja) – we współpracy z High Point Market and American Society of Furniture; cel: promowanie młodych projektantów
China Decoration Design Conference (1. edycja) – forum z udziałem głównych marek z sektora decor i renomowanych projektantów wnętrz. Temat: „Design + of the Times”
Global Garden Lifestyle Festival

Faza 2 | 28-31 marca 2017

Meble i fotele dla biur i hoteli, meble metalowe, meble do przestrzeni publicznych i poczekalni,  akcesoria, materiały i maszyny dla przemysłu meblarskiego.

Planowane wydarzenia:

The Office Life – pawilon, poświęcony tematyce dobrego samopoczucia w środowisku biurowym i rozwiązań mających na celu poprawę jakości pracy.
The Global Office Furniture Outlook (8th edition), - 8. edycja forum, organizowanego przez CIFF i Edimotion, podczas którego międzynarodowi specjaliści i dziennikarze z z branży mebli biurowych omawiać będą kwestie dotyczące trendów pracy.

W planach inne ciekawe fora i eventy – szczegółowe informacje już wkrótce.


 

Więcej informacji – na oficjalnej stronie targów CIFF

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.8