data publikacji

Każda kobieta marzy o pięknej sylwetce. Jeśli cellulit i rozstępy psują nam perspektywę wakacji, to najwyższy czas, aby się ich pozbyć. Medycyna estetyczna może w tym skutecznie pomóc.

Sama medycyna estetyczna nie wystarczy, jeśli nie zmienimy swojego stylu życia

Cellulit to zmora większości kobiet. Zazwyczaj pojawia się na pośladkach, udach i biodrach – czyli akurat tam, gdzie jest najmniej pożądany, szczególnie latem, gdy odsłaniamy nasze ciało. Uprawianie sportu czy stosowanie dobrego kremu, to często za mało, by skutecznie zwalczyć „pomarańczową skórkę”. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna.

– W tej chwili najlepszym sposobem na cellulit są indywidualnie dobrane zabiegi. To metody małoinwazyjne i bezpieczne, a łączenie ich zwiększa efektywność terapii. Pozwalają uzyskać naprawdę świetne rezultaty, gdy odbywają się pod kontrolą specjalisty – zauważa Monika Popławska, fizjoterapeuta z kliniki ESTELL.

Rozwiązania dla kobiet:
- szczupłych i aktywnych, z niewielkimi nierównościami na skórze: zabieg falą akustyczną; 30-dniowa terapia daje fantastyczne rezultaty, tzn. wyraźnie wymodelowane, gładkie uda i pośladki;
- ze znacznie przerośniętą, oporną tkanką tłuszczową: 30-dniowa terapia kompleksowa, składająca się, np. z mezoterapii igłowej, fali akustycznej, fali radiowej oraz karboksyterapii dwutlenkiem węgla; w efekcie nogi i pośladki są wyraźnie wymodelowane, objętościowo mniejsze, a grudki i dołki na skórze powstałe na skutek cellulitu wyrównane i spłycone.

Ciesz się gładkim ciałem

Rozstępy to kolejny problem, który spędza sen z powiek niejednej kobiecie. Można je zauważyć na brzuchu, biodrach i piersiach, ale również ramionach. Skarżą się na nie kobiety w różnym wieku, i nie jest to tylko kłopot pań w ciąży.

Najbardziej narażone są osoby z nadwagą oraz te, które w krótkim czasie sporo przybrały na wadze. Dbanie o dietę i szczupłą sylwetkę nie zawsze uchroni nas przed rozstępami. Medycyna estetyczna może pomóc kobietom, u których widoczne są czerwono-różowe linie. Poleca się 3-4 serie zabiegów laserem CO2. Terapia skutecznie usuwa blizny i pozwala na nowo cieszyć się gładkim ciałem.

Zmień styl życia (i odżywiania)

Sama medycyna estetyczna nie wystarczy, jeśli nie zmienimy swojego stylu życia. – Uzupełnieniem medycyny estetycznej w sytuacji znacznego przerostu tkanki tłuszczowej jest wprowadzenie prawidłowego odżywiania i aktywności fizycznej. Wówczas rezultaty zabiegu będą zdecydowanie trwalsze – przekonuje Monika Popławska, ekspert z kliniki ESTELL.

Przygotowując ciało do lata, nie można zapominać o odpowiedniej diecie, pielęgnacji czy sporcie. Już teraz zmieńmy swoje nawyki żywieniowe, zrezygnujmy z fast foodów, smażonych potraw czy produktów bogatych w węglowodany.

Nadwaga sprzyja powstawaniu „pomarańczowej skórki”, dlatego warto zadbać o swoją figurę. Z pewnością regularna aktywność fizyczna nam w tym pomoże, zaś właściwa pielęgnacja dodatkowo ujędrni, wygładzi i odżywi skórę.


Planując skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, należy pamiętać o konsultacji medycznej i kosmetologicznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko odpowiednio wykwalifikowani i certyfikowani specjaliści (lekarze, kosmetolodzy, fizjoterapeuci) mogą wykonywać takie zabiegi. Możemy być wtedy pewni, że każdy zabieg zostanie odpowiednio i indywidualnie dobrany, a ewentualne
przeciwwskazania – wykluczone.
 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0