data publikacji

30 listopada firma Epson zaprosiła do Centrum Sztuki w warszawskim Zamku Ujazdowskim  przedstawicieli prasy branżowej, aby podzielić się informacjami na temat nowych linii produktowych projektorów i urządzeń drukujących Eco Tank ITS.

Najważniejsze innowacje Epsona - tematem spektaklu pantomimy w wykonaniu Cloud Theater
Świetną okazją do przetestowania drukarek EcoTank ITS była możliwość wydrukowania przeniesionych przez siebie zdjęć

Przedstawienie produktów odbywało się globalnie – w kontekście historii firmy, genezy wybranych rozwiązań technologicznych oraz przede wszystkim wizji przyszłości i tego, jak technologie Epson mogą ją zmienić na lepsze.

Spotkanie zorganizowano w Zamku Ujazdowskim, a rozpoczęło się ono niestandardowo – jedynym w swoim rodzaju spektaklem pantomimy w wykonaniu Cloud Theater, awangardowej grupy artystycznej, w swoich realizacjach skupiającej się na problematyce relacji człowieka z technologią. W tworzonej w czasie rzeczywistym scenografii, kreowanej światłami projektorów Epson, rzutujących na scenę grafikę rysowaną w czasie rzeczywistym przez artystę na tablecie, aktorka w symboliczny sposób odtwarzała historię firmy z uwzględnieniem etapów rozwoju i powstawania kluczowych produktów.

Kolejnym punktem spotkania była klasyczna prezentacja, współprowadzone przez szefa polskiego oddziału firmy Krzysztofa Modrzewskiego i znanego pasjonata nowych technologii, Zbyszka Urbańskiego. Jej tematem było przedstawienie pozycji Epson na świecie i w Polsce, rozwój, który do niej doprowadził oraz wizja przyszłości budowana w oparciu o technologię Epson z uwzględnieniem ekologii jako kluczowego czynnika generującego zrównoważony rozwój i oszczędności. Później głos przejęli opiekunowie poszczególnych linii produktowych, prezentując unikalne cechy zgromadzonych egzemplarzy sprzętu, tak urządzeń drukujących z linii Eco Tank ITS, jak i projektorów w technologii 3LCD.

Największym zainteresowaniem gości cieszył się projektor laserowy EH-LS100 - jedyne w swoim rodzaju urządzenie krótkiego rzutu, przeznaczone do kina domowego.

Spotkanie było także okazją do bezpośredniego zapoznania się z przekrojem sprzętu nowej generacji EcoTank ITS. Poza znaną z wcześniejszych urządzeń niebywałą wydajnością systemu ITS, duże zainteresowanie budził innowacyjny system kluczy, w jakie wyposażono butelki z atramentem dodawane do modeli z linii L4100 i L6100. Specjalne klucze sprawiają, że uzupełniając atrament w drukarce nie sposób pomylić kolory. Z kolei najlepszą okazją do przetestowania jakości w praktyce tego była możliwość wydrukowania przeniesionych przez siebie zdjęć na 6-kolorowej drukarce fotograficznej L850.

Część nieoficjalna to dla dziennikarzy możliwość obejrzenia urządzeń z bliska i przetestowania ich. A także sposobność do rozmowy z ekspertami z Epson, zadania pytań i wyjaśnienia interesujących kwestii. Kulminacją nieformalnej części tego spotkania był konkurs, składający się z części filmowej (odgadnięcie jak największej liczby tytułów z przedstawionego klipu) oraz merytorycznej (punktowane były poprawne skojarzenia symboli z technologiami Epson). Zwycięzca tego niełatwego konkursu otrzymał projektor multimedialny EH-TW650.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0