data publikacji

18 stycznia minął rok od otwarcia showroomu Kinnarps w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Showroom Kinnarps w ICE Kraków
Showroom Kinnarps w ICE Kraków

Uroczyste otwarcie odbyło się w obecności ówczesnej Ambasador Królestwa Szwecji Pani Ingi Eriksson Fogh, przedstawicieli władz miasta oraz licznie zgromadzonych klientów, współpracowników i przyjaciół firmy.

Z tej okazji zapytaliśmy Marka Gorczycę, Dyrektora Sprzedaży Regionu Południowego, jak z tej perspektywy ocenia nową lokalizację biura i ekspozycji?
– Oczywiście przeprowadzając się do ICE liczyliśmy na przychylne przyjęcie w nowym miejscu przez społeczność Krakowa, a także spodziewaliśmy się dużego zainteresowania zarówno klientów, jak i architektów naszą przestrzenią coworkingową i nową koncepcją ekspozycyjną, ale rzeczywistość przerosła najśmielsze oczekiwania.

Niestandardowa lokalizacja nowego showroomu podkreśla nowatorskie podejście Kinnarps do promowania idei nowoczesnej i przyjaznej przestrzeni pracy oraz pozycję lidera, wyznaczającego kierunki w branży. Zamiast jednej, typowej powierzchni biurowo-ekspozycyjnej, Kinnarps prezentuje się w budynku ICE Kraków w trzech miejscach o łącznej powierzchni 243 mkw., z których każde pełni inną funkcję i przedstawia czytelny koncept aranżacyjny.

Czy ten podział się sprawdził?
– Wszyscy odwiedzający: klienci, partnerzy biznesowi i firmy z którymi współpracujemy a nawet konkurencja, są pod wrażeniem naszych biur i ich potencjału. Wszyscy nam gratulują pomysłu, który przekłada się na postrzeganie Kinnarps jako innowatora w branży, nie tylko na rynku lokalnym. Zarówno nasi goście, jak i goście Centrum ICE, chętnie korzystają z naszych przestrzeni i chwalą rozwiązania i nowoczesne podejście Kinnarps do przestrzeni biurowej oraz publicznej. Planując ubiegłoroczna przeprowadzkę zakładaliśmy, że lokalizacja w budynku ICE, który jest jednym z najbardziej prestiżowych i charakterystycznych obiektów w Krakowie, gdzie odbywają się częste konferencje różnych branż, umożliwi Kinnarps dotarcie do nowych grup klientów.

Jak oceniasz nasze założenie z perspektywy roku? Czy faktycznie nasza marka stała się bardziej rozpoznawalna?
– Kinnarps jest respektowaną marką o ugruntowanej pozycji, obecną w Krakowie od 20 lat, gdzie zajmuje ważne miejsce na rynku. Obsługujemy wiele lokalnych i międzynarodowych firm, a chcąc zaprezentować klientom najbardziej aktualne trendy w kreowaniu przestrzeni biurowej oraz nowe koncepcje rozwoju środowiska pracy, a także inspirować do zmiany, poszukiwaliśmy lokalizacji położonej bliżej wydarzeń biznesowych. Centrum Kongresowe ICE Kraków jest wymarzonym miejscem do realizacji tego pomysłu.

Najbardziej charakterystycznym miejscem jest Coworking Garden, czyli przestrzeń, z której mogą korzystać goście ICE Kraków. W naszych założeniach przyjazny klimat wnętrz Coworking Garden miał być dla gości centrum konferencyjnego miłym wytchnieniem w trakcie przerw podczas konferencji i podnosić funkcjonalność i atrakcyjność całego obiektu.

Czy Twoim zdaniem te założenia zostały zrealizowane?
- To jeden z pomysłów o olbrzymiej marketingowej „siły rażenia”. Dzięki obecności w ICE i możliwości udostępniania tej przestrzeni uczestnikom konferencji tu organizowanych staliśmy się partnerami wielu wydarzeń, konferencji i kongresów. Wszystkie wydarzenia, którym patronowaliśmy, łącznie zgromadziły ponad 25 tys. uczestników! To olbrzymi zasięg i skala, a przecież w ciągu roku w ICE odbywa się kilkaset wydarzeń gospodarczych i kulturalnych, więc dotarcie jest jeszcze większe. Z punktu widzenia rozpoznawalności marki przeprowadzka do ICE miał dla nas olbrzymie znaczenie.

Głównym zadaniem showroomu jest prezentacja klientom i architektom nowych koncepcji oraz trendów biurowych, nie zaś gotowych rozwiązań. Ale krakowski showroom to miejsce pokazujące w praktyce zarówno nowe rozwiązania w sposobie pracy, jak i nowinki technologiczne, dotyczące zarządzania przestrzenią, jego ważnym elementem wchodzącym w skład nowego showroomu Kinanrps jest NextOffice, czyli właściwe biuro zespołu Kinnarps – inspirujący przykład aranżacji biura w koncepcji activity-based working dla dynamicznych firm. 

Jak funkcjonalnie sprawdza się taka przestrzeń w pracy Twojego zespołu?
– Przede wszystkim zespół jest zadowolony i dumny z faktu posiadania showroomu tej klasy, w tak prestiżowym miejscu. Niestety są także minusy: w trakcie trwania wydarzeń w ICE jest głośno, co przeszkadza w pracy, wymagającej skupienia. Mimo tych mankamentów uważamy, że to inwestycja trafiona inwestycja pod każdym względem, przede wszystkim wizerunkowym.

Jak podsumowałbyś pierwszy rok funkcjonowania showroomu Kinnarps w ICE Kraków?
– Zmieniając siedzibę naszego krakowskiego showroomu w ubiegłym roku, chcieliśmy zaintrygować i zainspirować naszych klientów, umożliwić im wgląd w aktualne trendy. Mieliśmy nadzieję, że nowatorski pomysł spotka się z pozytywnym przyjęciem. Z perspektywy roku jestem przekonany, że to się nam w pełni udało. Mamy nowoczesny showroom w formule Next Offce – activity based working w najbardziej rozpoznawalnej lokalizacji Krakowa, chętnie odwiedzany zarówno przez naszych dotychczasowych klientów, architektów, przedstawicieli rynku nieruchomości , jaki gości i uczestników wydarzeń organizowanych w ICE. Ale jesteśmy jak najdalsi od spoczywania na laurach. Mamy dalsze plany w naszym regionie. Nie mogę jeszcze ich zdradzić, ale z pewnością niebawem wszystko się wyjaśni.

Tymczasem zapraszamy do showroomu Kinnarps w Krakowie w centrum ICE Kraków przy ul. M. Konopnickiej 17.
Dziękujemy za rozmowę i życzymy zespołowi regionu południowego dalszych sukcesów i kolejnych innowacyjnych pomysłów!


Kinnarps jest obecnie największym producentem mebli biurowych w Europie i jednym z niewielu, którzy sami projektują, produkują, dostarczają i montują swoje rozwiązania. W ciągu swojej 75-letniej historii stał się firmą o zasięgu globalnym. W około 40 krajach świata oferuje kompleksowe rozwiązania dla powierzchni biurowych, przejmując odpowiedzialność za cały proces zakupowy. Marka Kinnarps jest obecna w Polsce już od początku lat 90. XX w. Zatrudnia ponad 80 osób, które w ośmiu biurach handlowych w głównych miastach Polski służą klientom fachową wiedzą i doświadczeniem.

ICE Kraków jest nowoczesnym obiektem światowej klasy, spełniającym wymagania międzynarodowych organizacji kongresowych oraz najwyższe standardy akustyki i mechaniki widowiskowej. Obiekt zaprojektowano tak, aby mógł gościć wszelkiego rodzaju kongresy, konferencje, koncerty, spektakle teatralne, wystawy i inne prestiżowe wydarzenia kulturalne oraz społeczne. Wysoki standard budynku plasuje go wśród najbardziej prestiżowych i ekskluzywnych centrów kongresowych Europy.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0