data publikacji

LVT Allura to kolekcja płytek i paneli firmy Forbo Flooring, dostępnych w ponad stu różnych wzorach. Idealnie nadają się na podłogi w biurach i miejscach użyteczności publicznej.

Kolekcja płytek i paneli LVT Allura dostępna jest w ponad stu różnych wzorach
Kolekcja płytek i paneli LVT Allura dostępna jest w ponad stu różnych wzorach


Kolekcja płytek i paneli LVT Allura dostępna jest już w ponad stu różnych wzorach oraz w kilku konstrukcjach. Klient ma obecnie do wyboru:
- system bezklejowy typu loose lay
- tradycyjnie klejone do podłoża
- panele z systemem łączenia typu click.

System podłogowy Allura Forbo Flooring jest dostępny na rynku od ponad 11 lat. Parę miesięcy temu byliśmy świadkami już czwartej odsłony tej znanej i popularnej kolekcji.

W tej odsłonie w ofercie Forbo znalazło się pięć nowych rozwiązań podłogowych:
- Allura Core
- Allura Flex
- Allura Click
- Allura Multiformat
- Allura Domestic (do zastosowań domowych).


Allura Core

jest zasadniczą częścią kolekcji - oferuje ponad 100 różnych wzorów, dostępnych w szerokiej gamie rozmiarów (m.in. nowe wymiary o wzorze tzw. jodełki francuskiej lub panele XXL
w formacie 180x32cm). Największą część kolekcji stanowią wzory, prezentujące strukturę drewna, a także klasyczne wzory marmuru i betonu, a także motywy abstrakcyjne. Allura oferuje aż czternaście rodzajów wytłoczeń, które podkreślają teksturę danego wzoru (deski , kamienia, płytki). Ten zabieg potęguje optyczne wrażenie obcowania z naturalnym materiałem.

Allura Flex

to kolekcja LVT do montażu bezklejowego loose lay (czyli instalacji za pomocą środka mocującego do płytek dywanowych). To wykładzina przeznaczona przede wszystkim  do wnętrz komercyjnych w segmencie biurowym i handlowym oraz w innych miejscach, gdzie istotna jest szybka instalacja oraz możliwość montażu na podłogach podniesionych. Kolekcja Allura Flex to ponad 40 różnorodnych wzorów (drewno, beton, kamień, a także oryginalne wzory tekstylne).

Allura Click

to rozwiązanie podłogowe, dostępne w formie płytek lub paneli (prawie 40 wzorów do wyboru). Panele instalowane są bez użycia kleju, za pomocą mocnego i precyzyjnego systemu Click.
Tak jak pozostałe produkty Forbo, Allura Click jest bardzo mocna i trwała.

Uzupełnieniem kolekcji głównych jest Allura Multiformat – zebrana kombinacja 34 wzorów, które dostępne są we wszystkich trzech konstrukcjach (klejona, Flex i Click).

Allura Domestic

To kolekcja, przeznaczona dla budownictwa mieszkaniowego, wyróżniająca się unikalnymi tłoczeniami oraz matowym wykończeniem. Trwałością i stabilnością wymiarową nie ustępuje kolekcji komercyjnej.


Wszystkie produkty Allura są produkowane z wyselekcjonowanych surowców, sprawdzanych pod kątem jakości w zakładzie produkcyjnym w Holandii. Ich produkcja odbywa się przy użyciu odnawialnych źródeł energii oraz z wykorzystaniem kontrolowanego materiału z recyklingu. Allura to aktualnie najbardziej zaawansowana technologicznie i wzorniczo podłoga LVT na rynku.


Zobacz więcej na www.forbo-flooring.pl

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0