data publikacji

Chic Lounge to kolejny, trzeci po Chic i Chic Air, projekt znakomitego francuskiego designera, Christophe’a Pillet dla Profim.

Podczas procesu tworzenia Chic Lounge udało się zachować zarówno charakterystyczny styl projektanta, jak i właściwą dla marki Profim wyrafinowaną elegancję. Meble wyróżniają się minimalistycznym, szlachetnym designem. Dominują tu finezyjne formy, które idealnie komponują się z przestrzeniami w różnych stylach. Wykonane z niezwykłą starannością, dają możliwość połączenia skóry i tapicerki. Przykuwają spojrzenia lekką formą i cienkim przekrojem, gwarantując jednocześnie maksymalny komfort użytkowania.

Produkty Chic Lounge są wykonane z metalowego stelaża, zalanego w piance poliuretanowej. Fotel ma dwie wersje oparcia: niskie i wysokie. Kolekcję uzupełniają elegancki podnóżek i poduszka.
Chic Lounge to fotele, które można personalizować w zależności od potrzeb. Możemy wybierać między stelażem z metalowego pręta oraz 4-ramienną bazą. Są one dostępne w zróżnicowanych odsłonach kolorystycznych: czarnej, metalik, chromowanej, białej, szarej i grafitowej.

Kolekcja została stworzona z myślą o strefach relaksu, hotelowych lobby i przestrzeniach dla gości, dlatego fotele wyposażono w niezwykle wygodne siedziska. Zachęcają one do wypoczynku i nieformalnych spotkań przy kawie czy lampce wina. Na szczególną uwagę zasługuje fotel w wersji F, który umożliwia delikatne kołysanie.

Profim to jeden z czołowych producentów siedzisk biurowych w Europie, oferujący fotele i krzesła obrotowe, krzesła konferencyjne oraz meble soft seating. Dzisiejsza pozycja Profim jest efektem wieloletniej, systematycznej pracy i ciągłego rozwoju, gdzie od ponad 27 lat tworzone są produkty, odpowiadające najwyższym standardom pod względem ergonomii, jakości i wzornictwa. Portfolio firmy to dziesiątki oryginalnych kolekcji, zaprojektowanych przez grupę cenionych projektantów, m.in. ITO Design, Paula Brooksa, Christophe’a Pillet.


Klarowność wypowiedzi, poszukiwanie prostoty, ale też zrównoważona elegancja to główne zasady, którymi kieruje się w swoich pracach Christophe Pillet. Doskonała znajomość zmysłowości i subtelność uczyniły z niego jednego z nielicznych francuskich projektantów, którzy zdobyli światową sławę w projektowaniu hoteli, butików oraz kierowaniu projektami artystycznymi w USA, Wielkiej Brytanii i Japonii.

Projekty sygnowane jego nazwiskiem są nierozerwalnie związane z najlepszymi prestiżowymi markami, między innymi: Lacoste, Jean-Claude Jitrois, Catherine Malandrino, Lancel, Le Tannneur International. Dla Profim zaprojektował premierowe kolekcje: Chic, Chic Air, Chic Lounge oraz stoliki uzupełniające linię Chic.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0