data publikacji

Coraz więcej kobiet otwarcie mówi o korekcji zmarszczek mimicznych czy poprawie jędrności skóry. Wiele możliwości w tym zakresie oferuje chirurgia plastyczna, budząc jednak u wielu pacjentek obawy…

Kobiety często pytają o małoinwazyjne metody, dzięki którym mogłyby ujędrnić i odświeżyć skórę

Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, oferująca innowacyjne zabiegi liftingujące – bez potrzeby użycia skalpela.

Lifting bez skalpela jest popularny na Zachodzie. Pozwala odświeżyć i ujędrnić skórę w nieinwazyjny sposób. Wiele kobiet obawia się bólu, który może towarzyszyć zabiegom, tymczasem lifting bez skalpela jest całkowicie bezpieczny i bezbolesny.

– Jest  to nowość, która podbija świat, a teraz także Polskę. Kobiety często pytają nas o małoinwazyjne metody, dzięki którym mogłyby ujędrnić i odświeżyć swoją skórę. Usługi te kierowane są zarówno do dojrzałych pań, jak i tych koło 30 roku życia. Lifting bez skalpela nie zmienia rysów twarzy, a jest to dla kobiet bardzo ważne – mówi dr n. med. Krzysztof Jakubowski z kliniki Estell.

Ultradźwięki w służbie liftingu

Teraz kobiety mają szansę pozbyć się zmarszczek dzięki innowacyjnemu urządzeniu Ulthera, wykorzystującemu ultradźwięki. Już po pierwszym zabiegu można zauważyć widoczne „podciągnięcie” owalu twarzy i zwiększone napięcie skóry, uniesienie brwi pozwala zaś uzyskać efekt bardziej otwartych oczu. Jest to świetne rozwiązanie w szczególności dla osób, które nie chcą decydować się na zastosowanie toksyny botulinowej.

Zabieg trwa zaledwie 60-90 minut. Są momenty, podczas których pacjentka odczuwa niewielki dyskomfort, dlatego niektórym paniom, zwłaszcza tym bardzo wrażliwym na ból, podaje się około pół godziny wcześniej leki przeciwbólowe.

– Efekt zaraz po zabiegu widoczny jest w około 20 proc., ale najlepsze rezultaty zauważalne są po czterech miesiącach, tyle czasu bowiem trwa produkcja nowego kolagenu. Efekt utrzymuje się przez około półtora roku – tłumaczy specjalista z kliniki Estell.

Pobudzić skórę do działania

Innym rozwiązaniem na odmłodzenie skóry twarzy bez konieczności ingerencji chirurgicznych, jest zabieg liftingujący z wykorzystaniem specjalnych nici. Wszczepia się je pod skórę, co zapewnia efekt uniesienia owalu twarzy, napięcia i ujędrnienia skóry oraz spłycenia powierzchniowych zmarszczek. Zabieg jest stosunkowo prosty, bezbolesny i małoinwazyjny. Nici są wykonane z substancji, która rozpuszcza się od 6 miesięcy do nawet dwóch lat w tkance, a podczas tego procesu dodatkowo stymulowana jest również produkcja nowego kolagenu, przez co skóra staje się jędrniejsza i bardziej sprężysta. Efekt po zabiegu utrzymuje się nawet do dwóch lat.

Innowacyjny termolifting

Kolejna innowacyjna metoda polecana kobietom w walce z pierwszymi oznakami starzenia to termolifting, wykonywany za pomocą urządzenia Zaffiro Z300.
Zapewnia on spektakularne efekty, między innymi:
- poprawę owalu twarzy i podniesienie opadających policzków,
- poprawę wyglądu szyi, dekoltu i piersi,
- likwidację luźnej skóry ud, kolan i wewnętrznej strony ramion,
- obkurczenie skóry brzucha u kobiet po porodzie.

Nowatorska i nieinwazyjna technologia termoliftingu pozwala na długi czas ujędrnić skórę. – Działanie urządzenia polega na emitowaniu światła podczerwonego, które wpływa stymulująco na głębokie warstwy skóry, powodując kurczenie się włókien kolagenowych i elastynowych do ich pierwotnej długości. Z300 stymuluje dodatkowo wytwarzanie nowych włókien, co skutkuje  wzrostem kolagenu w skórze o około 30 proc., dając efekt zwiększenia gęstości i napięcia skóry – tłumaczy dr n. med. Krzysztof Jakubowski z kliniki Estell.


Planując skorzystanie z oferty medycyny estetycznej, należy pamiętać o konsultacji medycznej. Jest ona niezbędna, ponieważ tylko lekarz może odpowiednio dobrać zabiegi dla pacjentki/pacjenta i wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0