data publikacji

Koce i poduszki sygnowane przez projektantów od 20 lipca w sklepach sieci Biedronka.

To nie pierwsza wspólna inicjatywa Jeronimo Martins Polska i duetu projektantów

Produkty te mają również za zadanie zachęcić Polaków do rejestracji jako potencjalnych dawców szpiku kostnego w bazie Fundacji DKMS Polska.

Kolorowe koce i poduszki, przedstawiające dziecięce wyobrażenia dwunastu znaków zodiaku, to wspólna propozycja Biedronki oraz projektantów Marcina Paprockiego i Mariusza Brzozowskiego. Każdy koc i poduszka opatrzone są banderolą zawierającą informację o stronie internetowej, na której można się rejestrować, aby zostać dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych (krwi lub szpiku).

– Pamiętajmy, że rejestrując się w bazie dawców mamy szansę przywrócić zdrowie, a nawet życie osobie, która potrzebuje właśnie naszej pomocy – mówi Marcin Paprocki. – Zdecydowaliśmy się na wzory prezentujące dwanaście znaków zodiaku, bo choroby krwi mogą dotyczyć każdego z nas – dodaje Mariusz Brzozowski.

Produkty zostały wykonane z miękkiej i przyjemnej w dotyku tkaniny i posiadają Certyfikat Oeko-Tex Standard 100 - wiodący znak bezpieczeństwa wyrobów włókienniczych. Koce w cenie 39,99 zł oraz poduszki w cenie 19,99 zł są do kupienia wyłącznie w sklepach sieci Biedronka od 20 lipca br.

– To nie pierwsza wspólna inicjatywa Jeronimo Martins Polska i duetu projektantów. W 2014 roku na półki naszych sklepów trafiły polecane przez projektantów koce walentynkowe, które również były opatrzone banderolą zawierającą informację o bazie dawców Fundacji DKMS Polska. W ubiegłym roku sprzedano 38 tys. sztuk koców – mówi Anetta Jaworska-Rutkowska, kierownik ds. relacji zewnętrznych i CSR Jeronimo Martins Polska S.A.

Każdy może pomóc, rejestrując się w bazie dawców krwiotwórczych komórek macierzystych prowadzonej przez Fundację DKMS Polska, której misją jest znalezienie dawcy dla wszystkich pacjentów na świecie potrzebujących przeszczepu.
W ciągu 6 lat w Polsce udało się zarejestrować ponad 700 tys. potencjalnych dawców, a ponad 2 tys. z nich oddało cząstkę siebie potrzebującym. Koszt jednej rejestracji i badania wynosi 250 złotych. Dzięki darowiznom dla Fundacji od osób indywidualnych oraz firm rejestracja w bazie jest bezpłatna dla dawców. JMP, wspierając działania Fundacji, przekazało w 2014 i 2015 roku po 100 tys. złotych na jej cele statutowe.


Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl oraz biedronka.pl
  

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0