data publikacji

Uprawiasz sport? A może chcesz zacząć? Dobra wiadomość: na terenie stadionu Legii, przy ul. Łazienkowskiej 3, powstaje specjalistyczny oddział medycyny sportowej ENEL-MED.

 

Placówka będzie oferować kompleksowe badania dla dzieci, młodzieży, dorosłych sportowców oraz osób amatorsko lub rekreacyjnie uprawiających różne dyscypliny sportowe, m.in.: bieganie, triathlon, kolarstwo, sporty walki, sporty wysokogórskie, piłkę nożną i tenis. Jej otwarcie przewidziano na I kwartał 2015.

Centrum Medyczne ENEL-MED i Legia Warszawa S.A. podpisały umowę, na mocy której ENEL-MED objął opieką medyczną zawodników Klubu. Jako dostawca usług medycznych dla Klubu, kibiców Legii oraz sportowców wszystkich dyscyplin o różnym poziomie zaawansowania, ENEL-MED zapewni opiekę medyczną na najwyższym poziomie zarówno w placówkach już istniejących – w tym w szczególności w Szpitalu Centrum, specjalizującym się w ortopedii, chirurgii kręgosłupa i chirurgii ręki – a także w powstającym na terenie stadionu Legii specjalistycznym oddziale medycyny sportowej.

W ofercie placówki znajdą się:
- orzecznictwo w zakresie medycyny sportowej
- badania lekarskie przed rozpoczęciem rekreacyjnego uprawiania sportu
- okresowe badania kontrolne osób uprawiających sport rekreacyjnie, umożliwiające wykrycie zmian zachodzących w organizmie pod wpływem wysiłku fizycznego
- konsultacje ortopedyczne u lekarzy operatorów pracujących ze sportowcami
- badania wydolnościowe i monitoring stosowanych metod treningowych
- pełna diagnostyka laboratoryjna, w tym badania genetyczne
- diagnostyka obrazowa (USG narządu ruchu oraz innych części ciała, rezonans 3T, RTG)
- diagnostyka kardiologiczna (Echo serca, EKG wysiłkowe, Holter EKG)
- diagnostyka alergologiczna, w tym wykrywanie astmy wysiłkowej (spirometria, testy rozkurczowe, testy alergologiczne)
- konsultacje dietetyczne (analiza składu ciała, optymalizacja metod żywienia, programy suplementacyjne, monitoring dietetyczny, edukacja żywieniowa dzieci i młodzieży)
- konsultacje laryngologiczne, okulistyczne, neurologiczne, stomatologiczne
- konsultacje certyfikowanych psychologów
- fizjoterapeutyczna ocena funkcjonalna organizmu

Centrum ENEL-MED SPORT będzie wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia, umożliwiające kompleksową analizę wydolności układu ruchu w czterech strefach:
1.    Strefa treningu (aktywna): nowoczesny obszar treningowy, oferujący programy aktywności ruchowej dla szerokiej grupy odbiorców w oparciu o najnowszą wiedzę i sprzęt, przeznaczone do oceny i treningu motorycznego wyczynowych sportowców, początkujących amatorów, dzieci, osoby starsze oraz z niewielkim doświadczeniem ruchowym.

2.   Strefa diagnostyczna: z urządzeniami typu Biodex Balance System, które służy do oceny i treningu równowagi oraz propriocepcji w warunkach klinicznych. Dzięki zastosowaniu wizualizacji umożliwia biofeedback w czasie rzeczywistym, co pozwala na osiąganie szybszych postępów w ćwiczeniach. System umożliwia także ocenę ryzyka wystąpienia urazów (np. stawu kolanowego) i wskazuje ćwiczenia profilaktyczne, które zminimalizują narażenie na kontuzję (np. podczas wyjazdu na narty).

3.    Strefa kliniczna: z pierwszą w Warszawie bieżnią antygrawitacyjną alter-g (technologia NASA) do ćwiczeń w odciążeniu masy ciała (nawet o 80 proc., co jest idealnym rozwiązaniem dla osób otyłych). Bieżnia umożliwia sportowcom szybką poprawę parametrów wydolnościowych poprzez bezbolesną rehabilitację po kontuzjach, urazach i operacjach.

4.   Strefa zabiegów fizjoterapeutycznych i pracy indywidualnej: miejsce indywidualnej fizjoterapii, według najwyższych światowych standardów, prowadzonej przez profesjonalną i doświadczoną kadrę fizjoterapeutów, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje i specjalizują się w rehabilitacji sportowców, pacjentów po urazach i operacjach ortopedycznych.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.8