data publikacji

Peak - smartwatch monitorujący sen i aktywność fizyczną - jest już dostępny w USA w sklepach Best Buy, Amazon i wybranych punktach REI.

W połowie grudnia trafi do Amazon w Wielkiej Brytanii oraz sklepów Best Buy i Future Shop w Kanadzie. 

Sen i aktywność

Pod koniec września firma Basis zaprezentowała Peak jako urządzenie monitorujące nowej generacji, będące kontynuatorem sukcesu modelu Basis Carbon Steel Edition, który oferował najbardziej zaawansowane funkcje monitorowania ćwiczeń i snu w swojej kategorii. Peak wykorzystuje wiele czujników, dzięki czemu umożliwia uzyskanie najbardziej kompleksowego obrazu ćwiczeń i snu, a zarazem oferuje pomiar tętna podczas wysiłku (bez konieczności korzystania z pasa na klatce piersiowej) oraz funkcje powiadomień, które będą sukcesywnie rozbudowywane. 

Peak to również stylowe, nowoczesne wzornictwo, na które składają się kute aluminium i ekran dotykowy z Gorilla Glass. Urządzenie oferuje do czterech dni pracy na baterii i jest wodoodporne do 5 atmosfer. - Cieszymy się, że pierwsze informacje o Peak zostały dobrze przyjęte - komentuje Jef Holove, dyrektor generalny firmy Basis, należącej do Intela. – Przedstawione funkcje i nowe paski pozwalają nam zrealizować obietnicę, zgodnie z którą Peak będzie najlepszym urządzeniem monitorującym sen i aktywność fizyczną z inteligentnymi funkcjami, możliwością personalizacji i współpracą z rozmaitymi aplikacjami.

Powiadomienia

Basis planuje wypuścić pierwszy zestaw funkcji powiadomień dla Peak w połowie grudnia. Będą one informować o przychodzących wiadomościach tekstowych, połączeniach głosowych i wydarzeniach kalendarza. Powiadomienia będą natychmiast przekazywane za pośrednictwem Bluetooth Smart z kompatybilnego telefonu z systemem iOS lub Android na ekran Peak, dostarczając najważniejsze informacje bezpośrednio na nadgarstek. Użytkownicy będą mogli przewinąć najnowsze powiadomienia na ekranie dotykowym. 

Pomiar pulsu przesyłany do aplikacji zewnętrznych

Już teraz Peak pozwala użytkownikowi na przesyłanie danych o tętnie przez Bluetooth bezpośrednio do najpopularniejszych aplikacji fitness dla systemu iOS. Peak może być zatem stosowany jako tradycyjny monitor pracy serca wraz z aplikacjami, które podają użyteczne wskaźniki oparte na GPS, takie jak odległość i tempo, a jednocześnie rejestrują wszystkie inne dane o ćwiczeniach dla aplikacji Peak. Ta funkcja jest dostępna w kompatybilnych aplikacjach na iOS obsługujących protokół Bluetooth GATT, a więc m.in. Endomondo, RunKeeper i Strava.

Dostępność

Peak jest oferowany w dwóch wersjach: Matte Black z czarnymi paskami silikonowymi i czerwonymi akcentami oraz Brushed Metal z białymi paskami silikonowymi i szarymi akcentami. Będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych w cenie 199,99 USD w sieci Best Buy, sklepach REI i Amazon. W połowie grudnia Peak pojawi się w Amazon w Wielkiej Brytanii oraz sklepach Best Buy i Future Shop w Kanadzie. Więcej informacji: www.mybasis.com

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0