data publikacji

Firma Everspace podpowiada, jakie rozwiązania warto zastosować przy urządzaniu przestrzeni biurowej, aby zminimalizować ryzyko wycieku poufnych informacji.

Everspace / Vank
Everspace / MDD

25 maja wchodzą w życie przepisy dotyczące wszystkich, którzy przetwarzają dane osobowe w związku z prowadzoną działalnością (RODO).

Jak zminimalizować ryzyko wycieku poufnych informacji? Oto kilka praktycznych wskazówek:

Prywatność na stanowisku pracy

W firmie lub instytucji, w której na co dzień używane i przetwarzane są wrażliwe dane, należy w pierwszej kolejności zapewnić komfort pracownikowi i jego klientom poprzez odpowiednie zabezpieczenie stanowisk pracy. Osoby te muszą mieć pewność, że poufne informacje nie przedostaną się do osób postronnych.

W takich przypadkach konieczne jest zamontowanie paneli biurkowych czy ścianek, dzielących biurka. W tej roli świetnie sprawdzą się ścianki GROOVE od Marbet Style. Rozwiązanie to zapewni prywatność, wyciszenie stanowiska, utrudni nieupoważnionym dostęp do dokumentów oraz wgląd do danych wyświetlanych na ekranie monitora.

Wiele ciekawych rozwiązań proponuje też marka VANK – na przykład boksy akustyczne VANK_WALL pozwolą między innymi na spokojne przeprowadzenie poufnej rozmowy telefonicznej.

Konferencja - nie dla wszystkich

Choć wiele spotkań biznesowych odbywa się w restauracjach i kawiarniach, należy pamiętać, że nie wszyscy mogą sobie na to pozwolić. Często podczas rozmów poruszane są tematy, które nie powinny być omawiane w przestrzeniach publicznych z obawy przed wyciekiem poufnych danych. Dobrze zaprojektowana i wyposażona sala konferencyjna to gwarancja bezpieczeństwa i komfortu rozmówców.

Aby mieć pewność, że informacje zza zamkniętych drzwi nie zostaną usłyszane przez osoby trzecie, warto zastosować panele ścienne, na przykład te, które znajdują się w ofercie marki BEJOT. Rozwiązanie to pozwala na optymalizację warunków akustycznych panujących w pomieszczeniu biurowym, a dodatkowo odpowiednio dobrana kolorystyka pozytywnie wpłynie na nastrój rozmówców i pomoże się skoncentrować. 

Poufne dokumenty dobrze zabezpieczone

Niektóre z dokumentów muszą być przechowywane nawet przez pięć lat. Prawie w każdym przypadku zawierają one dane osobowe, które należy odpowiednio zabezpieczyć. W zależności od wielkości przestrzeni biurowej, na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań, które pozwolą uporządkować i chronić informacje przed osobami nieupoważnionymi.

W takich przypadkach świetnie sprawdzą się szafki zamykane za pomocą zamka szyfrowego lub elektronicznego – takie dostępne są między innymi w ofercie marek MDD, Balma, Mebelux czy Bnos.


Więcej biurowych inspiracji na: http://www.everspace.pl/

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0