data publikacji

Kinnarps Next Office to środowisko pracy oparte na koncepcji activity-based working (ABW).

Wg koncepcji Kinnarps Activity-based working to planowanie powierzchni pod kątem potrzeb tych pracowników, którzy faktycznie przebywają w biurze

Coraz więcej firm i instytucji przekonuje się o zaletach zastosowania koncepcji activity-based working w praktyce. Obecnie odchodzi się od tradycyjnych, indywidualnych stanowisk pracy na rzecz dużo bardziej funkcjonalnych rozwiązań dopasowanych do charakteru aktualnie wykonywanych zadań.

– Naszą misją jest zwiększanie świadomości wśród naszych klientów w zakresie wyzwań biurowych, jakie niesie przyszłość. Staramy się ją realizować poprzez wprowadzenie na rynek europejski koncepcji Next Office – ABW, w ramach której oferujemy szereg kompleksowych rozwiązań o wielu korzyściach – przekonują eksperci z Kinnarps.

Nie ulega wątpliwości, że charakter dzisiejszych środowisk pracy zmienia się bardzo szybko. Rozwój nowoczesnej technologii umożliwia nam pracę praktycznie w każdym miejscu i o każdej porze dnia, stąd też nie powinien dziwić fakt spadku zapotrzebowania na indywidualne stanowiska pracy, które zresztą ustępują miejsca rozwiązaniom zdecydowanie bardziej elastycznym i funkcjonalnym – takim, gdzie nacisk kładziony jest na swobodę i różnorodność wykonywanej pracy.

Inwestycja w nowoczesność w biurze to dobry ruch, gwarantujący korzyści zarówno dla pracodawców, jak i dla pracowników.

Obecnie wielu z nas pracuje zdalnie, nieraz przez większą część naszego czasu pracy. Efektem tego są pustki w biurach i duża ilość niewykorzystanej przestrzeni ogółem.

Dotychczas przyjęło się planować stanowiska pracy w oparciu o pewną określoną powierzchnię, jednak w ramach koncepcji activity-based working odchodzi się od tego schematu na rzecz planowania powierzchni pod kątem potrzeb tych pracowników, którzy faktycznie przebywają w biurze.

Chodzi o to, by nowoczesne środowisko pracy było miejscem, które można szybko dostosować do liczby osób aktualnie korzystających z dostępnej przestrzeni, a także do charakteru wykonywanych działań.

Co więcej, activity-based working to także duży krok w stronę ergonomii. Rozwiązania dopasowane do konkretnego rodzaju zadań, gwarantujące swobodę i wysoki poziom funkcjonalności sprawiają, że praca staje się mniej statyczna, a pracownicy są mniej zestresowani. Dzięki temu uzyskuje się efekt synergii w postaci niższych kosztów absencji chorobowej oraz wyższego poziomu ogólnej motywacji i zaangażowania.

– Koncepcja ta pomaga także stworzyć bardziej stymulujące środowisko pracy – podkreśla Henrik Axell, concept developer ABW w Kinnarps. – Przestrzeń biurowa dostosowana do różnorodnych form pracy, umożliwiająca odbycie spontanicznych spotkań „w przelocie” sprawia, że działamy bardziej kreatywnie. Nasza koncepcja Next Office – ABW łączy w sobie wszystkie te zalety, stawiając w centrum uwagi potrzeby pracownika. Wierzymy, że takie podejście będzie absolutnym wymogiem w biurach przyszłości.

Więcej na: www.kinnarps.pl/nextoffice


Ciągłe zmiany i rozwój wymagają przedefiniowania nie tylko reguł obowiązujących w miejscu pracy, ale również samej przestrzeni – od architektury po meble. Projekt może zarówno dzielić, jak i jednoczyć. Integracyjne wzornictwo to rozwiązanie na miarę przyszłościowego miejsca pracy.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0