data publikacji

Największe europejskie biuro JLL mieści się w warszawskim wieżowcu Warsaw Spire. Docelowo firma zajmie blisko 14 tys. mkw. powierzchni biurowej na dziewięciu piętrach.

Docelowo, po konsolidacji biuro JLL zajmie 13 700 mkw. powierzchni na 9-ciu piętrach Warsaw Spire
Nowe biuro JLL w Warsaw Spire jest miejscem wyróżniającym się pozytywnie na tle innych obiektów biurowych

JLL konsoliduje w jednej lokalizacji wszystkie swoje linie biznesowe w Warszawie. Docelowo siedziba firmy będzie miała 13,7 tys. mkw. na dziewięciu kondygnacjach (piętra 25-30 oraz 32-34) w Warsaw Spire, stając się tym samym największym – pod względem metrażu – biurem JLL w Europie.

W maju tego roku do nowej siedziby wprowadzili się pracownicy biznesu konsultingowego JLL, zajmując piętro 29 i 30. W sierpniu do Warsaw Spire dołączyła część zespołu EMEA Centre of Excellence (EMEA CoE) – pracownicy Centrum Usług Korporacyjnych (piętro 27 i 28).

W następnym etapie konsolidacji – do końca 2016 r. – do budynku wprowadzą się pracownicy pozostałych zespołów EMEA Centre of Excellence: Grupy Usług Finansowych i IFM (Integrated Facilities Management). EMEA Centre of Excellence zatrudnia obecnie ponad 500 osób i łączy pod jednym szyldem różne usługi JLL świadczone klientom z całego regionu Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki oraz w skali globalnej. W kolejnej turze (w przyszłym roku) do Warsaw Spire wprowadzi się spółka Tétris.

Łącznie w nowej siedzibie JLL we wszystkich liniach biznesowych będzie pracować ok. 1 tys. osób.

– Konsolidacja wszystkich usług JLL dla klientów europejskich w jednej lokalizacji to nie tylko usprawnienie operacyjne – wyjaśnia Joanna Gajewska-Sokołowska, Dyrektor Operacyjny, JLL EMEA Centre of Excellence. – Przede wszystkim nasi klienci mogą teraz liczyć na jeszcze bardziej kompleksową obsługę dzięki łatwiejszemu przepływowi wiedzy pomiędzy zespołami. Jestem także przekonana, że nasi pracownicy docenią Warsaw Spire jako miejsce wyróżniające się pozytywnie na tle innych obiektów biurowych.

– Dynamiczny rozwój JLL w Polsce spowodował, że podjęliśmy decyzję o powiększeniu powierzchni w kompleksie biurowym Warsaw Spire – dodaje Tomasz Trzósło, Dyrektor Zarządzający JLL w Polsce. – Docelowo po konsolidacji będziemy zajmować 13 700 mkw. W efekcie będzie to największe biuro JLL w Europie w jednej lokalizacji. Oznacza to, że Polska jest jednym z kluczowych miejsc dla rozwoju firmy w tej części świata.

Warsaw Spire, którego inwestorem i deweloperem jest firma Ghelamco, to największa i jedna z najważniejszych inwestycji na biznesowej mapie Warszawy. Kompleks składa się z 220-metrowego budynku wieżowego oraz dwóch 55-metrowych budynków sąsiadujących. Trzy budynki oferują łącznie 109 tys. mkw. powierzchni wyposażonej w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne.
Kompleks wyróżnia znakomita lokalizacja (w pobliżu Ronda Daszyńskiego, przy stacji metra) oraz otaczająca go przestrzeń – plac Europejski z rozwiniętą ofertą restauracyjną oraz miejscem dla kultury i sztuki.


– Od samego początku, dzięki innowacyjnemu podejściu, Warsaw Spire przykuwał uwagę najemców. Jesteśmy zaszczyceni, że tak znakomite firmy i globalni liderzy jak JLL wybierają nasz projekt na swoje siedziby. To także najlepszy dowód na to, że pozycja stolicy Polski w oczach światowych inwestorów jest coraz bardziej znacząca oraz, że to właśnie tu, na warszawskiej Woli powstaje nowe biznesowe city – podsumowuje Jarosław Zagórski, Dyrektor Handlowy i Rozwoju Ghelamco Poland.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0