data publikacji

Firma Arper otworzyła 17 listopada swój flagowy showroom w Tokio – w designerskiej dzielnicy Aoyama.

Showroom Arper / Tokyo
Showroom Arper / Tokyo

Arper to włoska firma, będąca jednym z wiodących producentów mebli dla biur i przestrzeni publicznych. Ostatnio (w październiku) firma zaprezentowała gamę swoich produktów na targach ORGATEC 2016 w Kolonii.

Jesteśmy zaszczyceni, mogąc być tutaj – komentuje Claudio Feltrin, CEO Arper.  – Japońska kultura zawsze była dla nas źródłem inspiracji, jeśli chodzi o wzornictwo i projektowanie naszych produktów. Dążymy do tego, by nasze projekty cechowały się prostotą i ponadczasową elegancją, dyscypliną i precyzją. Ta filozofia jest wynikiem głębokiego szacunku do kultury japońskiej, która w mistrzowski sposób przestrzega tych wartości. Z drugiej strony Arper ucieleśnia też kulturę śródziemnomorską, a więc żywe kolory, humor, kreatywność i wartości rodzinne w sposób naturalny pojawiają się w naszych kolekcjach.

Showroom w Tokio jest kamieniem milowym dla firmy, która rozważa możliwość budowania długotrwałej współpracy ze środowiskiem projektantów z Azji Północno-Wschodniej. Tokijski showroom stanie się zarazem siedzibą firmy Arper Japan K.K., będącej częścią Arper Group. Pracownicy w Tokio będą nadzorował sprzedaż i działalności spółki na rynkach Japonii, Korei Południowej oraz Tajwanu.

– Obsługa klienta to kluczowa dla nas sprawa. Chcielibyśmy móc zagwarantować naszym klientom ten sam poziom obsługi i wsparcia na całym świecie. Dążymy do zbudowania silnej obecności naszej firmy w Japonii, aby wesprzeć naszych partnerów strategicznych w regionie. W tym celu chcemy stworzyć operacyjny hub, znajdujący się w Tokio, co pozwoli nam na scentralizowanie produkcji i logistyki w Japonii. Tym samym znacząco skraca się czas produkcji, logistyki i obsługi klienta. Właśnie taki sam model z powodzeniem sprawdził nam się na rynku amerykańskim – wyjaśnia Claudio Feltrin.

Salon Arper znajduje się w Aoyamie – luksusowej, high-endowej dzielnicy designu. Showroom zajmuje 300 mkw. na dwóch poziomach. Prezentuje unikalną wizję firmy, która zaciera granice między stylem biurowym a mieszkalnym, a prezentowane rozwiązania wyposażenia wnętrz łączą w sobie prostotę, elastyczność i piękno.

Arper zaprezentuje swoją kolekcję produktów, w tym krzesła, sofy, stoły, panele akustyczne i akcesoria. Wśród nich najnowsze kolekcje, prezentowane na Salone del Mobile 2016, m.in. linię Catifa, wolnostojące i naścienne panele akustyczne Parentesit, stół Meety – wszystkie zaprojektowane przez Lievore Altherr Molina.

Ponadto na ekspozycji prezentowany będzie szeroki wybór z wielu kolekcji, charakterystycznych i przełomowych dla marki Arper, takie jak:
- otomany i stoły Pix (designer: Ichiro Iwasaki), 
- nowy, innowacyjny fotel „wielozadaniowy” Kinesit, charakteryzujący się dużą ilością opcji wykończeń i wersji kolorystycznych
- fotel Juno (design: James Irvine).

W nadchodzącym czasie w showroomie pojawią się m.in.:
- sofa Steeve (design: Jean-Marie Massaud)
- stół Cross (design: Metrica)
- stół Nuur (design: Simon Pengelly)

 

tekst: Zuzanna Szulc


Arper Tokyo Showroom

HT Jingu Gaien Bldg. 8F
2-7-22 Kita Aoyama, Minato-Ku,
Tokyo 107-0061
T +81 (0)3 5775 0008

Więcej informacji o produktach Arper - na stronie www.arper.com

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0