data publikacji

Minął już rok od oficjalnego otwarcia pierwszej części Brain Embassy – innowacyjnego biura co-creatingowego. Co szczególnego wyróżnia tę przestrzeń?

Zaledwie rok po inauguracji Brain Embassy niemal dwukrotnie powiększyła swoją powierzchnię
Wnętrze Brain Embassy skrywa w sobie wiele niespodzianek, których odkrywanie ma pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy

W tym czasie ponad 250 osób miało okazję sprawdzić w swojej codziennej pracy, jak przestrzeń, design i wyposażenie wpłynęły na ich efektywność, kreatywność oraz zmieniły ich myślenie o biurze. – Postanowiliśmy zapytać członków naszej społeczności, jak oceniają pracę w tak nowatorskiej przestrzeni, jaką jest Brain Embassy. Wyniki tego badania bardzo pozytywnie nas zaskoczyły – mówi Adam Lis, General Manager Brain Embassy. Ponad 65 proc. respondentów zadeklarowało, że wzrosła ich efektywność pracy, a blisko 70 proc. stwierdziło, że polepszyła się także ich koncentracja. Ponadto aż 93 proc. osób potwierdziło, że wybór Brain Embassy miał pozytywny wpływ na atmosferę pracy i spotkań biznesowych. 

– Jednak to, co napawa nas największą duma to fakt, że aż 95 proc. badanych poleciłoby Brain Embassy swoim partnerom biznesowym oraz znajomym i przyjaciołom. Dla nas to ewidentny dowód na to, że dotąd niespotykane na polskim rynku połączenie światowej klasy designu z funkcjonalnością i wyposażeniem najwyższej jakości będzie stanowiło przyszłość na rynku powierzchni biurowych – dodaje Adam Lis.

Ambasada rośnie

Zaledwie rok po inauguracji Brain Embassy niemal dwukrotnie powiększyła swoją powierzchnię – znów zaskakując różnorodnością oraz oryginalnością zastosowanych rozwiązań. Tym razem za koncepcję architektoniczną i projekt nowej części odpowiadały: studio mode:lina™ oraz pracownia Archicon, za wykonanie wnętrz obu części Artservis, a za wyposażenie wnętrz – ponownie firma Kinnarps.

– Członkowie społeczności Brain Embassy oczekują najwyższej jakości rozwiązań, zapewniających optymalne i zróżnicowane środowisko pracy. Ponadto niezwykle cenią sobie wygodę i ergonomię wyposażenia. Dlatego też jedynym słusznym wyborem była kontynuacja współpracy z Kinnarps oraz zaproszenie do współtworzenia projektu Brain Embassy studia mode:lina™, które zdobyło najwyższe laury w licznych międzynarodowych konkursach architektonicznych - mówi Eyal Litwin, Dyrektor Generalny Adgar Poland, przedstawiciel pomysłodawcy i inwestora Brain Embassy.

Design w służbie kreatywności

Brain Embassy oferuje przestrzenie, w których można pracować w ruchu, odpoczywać, medytując lub jadąc na rowerze. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia pracujących tu osób. Współpraca z projektantami z pracowni mode:lina™ zaowocowała przestrzennym uzupełnieniem koncepcji marki Brain Embassy motywem przechodzących przez całe wnętrze „synaps”. Ludzki mózg składa się z ponad 86 miliardów neuronów, dzięki którym myślimy, działamy i odkrywamy. Jeszcze więcej jest synaps, przez które „przeskakują” informacje w naszym mózgu. Projektanci stworzyli przestrzeń całkowicie podporządkowaną ludzkiemu umysłowi, włączając elementy neuronauki do aranżacji wnętrza.

Ponadto wnętrze Brain Embassy skrywa w sobie wiele niespodzianek, których odkrywanie ma za zadanie pobudzać wyobraźnię w trakcie pracy. Chcąc, by spotkania służyły generowaniu nowych pomysłów i inicjatyw, projektanci z biura mode:lina™ wykorzystali w salach konferencyjnych nietypowe motywy przewodnie – pomieszczenia przypominają o wielkich odkryciach biegunów Ziemi i źródeł Amazonki, o osiągnięciach Wielkiego Zderzacza Hadronów oraz o wielkich umysłach pisarzy, artystów i matematyków.

Ze szczyptą ekstrawagancji 

Odważne projekty wymagają nietuzinkowych rozwiązań. Dlatego tym razem z portfolio produktów Kinnarps wybraliśmy te, które łączą funkcjonalność z awangardą, tworząc śmiałe i wyraziste elementy w przestrzeni. W nowej części postawiliśmy na krzesła PRIMO, zaprojektowane z pewną dozą ekstrawagancji i jednocześnie zapewniające nieograniczony komfort oraz na fotele STURE, które są nowoczesną wersją klasycznego fotela bujanego – mówi Monika Miksa, Key Account Manager z firmy Kinnarps.

Charakterystycznym elementem aranżacji Brain Embassy są też niestandardowe siedziska: piłki Boullee oraz sztaplowane i mobilne stołki Cap. Całość tworzy niezwykle różnorodny zestaw, zapewniający szeroki wybór miejsc dla wszystkich członków społeczności Brain Embassy.

– Cieszę się bardzo, że współpraca z Brain Embassy przebiegała wielopłaszczyznowo, co umożliwiło nam zaprezentowanie spektrum naszych możliwości. W tym obiekcie Kinnarps miał też przyjemność współtworzy koncepcję identyfikacji wizualnej przestrzeni. W tym aspekcie klient oczekiwał dużej dawki kreatywności i nietuzinkowych rozwiązań. Dzięki szerokiej gamie dostawców z różnych branż, mogliśmy dostarczyć kompleksowe rozwiązania także w tym zakresie – dodaje Monika Miksa.

Ciągła ewolucja

Co-creating to wspólne tworzenie nowych rozwiązań, a im więcej aktywnych uczestników procesu – tym ciekawsze są jego efekty. Przy powstawaniu nowej części Brain Embassy wzięli udział także członkowie społeczności, co pozwoliło architektom i firmie Kinnarps na zaproponowanie rozwiązań w pełni odpowiadających ich potrzebom.

W nowej części, która zajmuje powierzchnię blisko 1,3 tys. mkw., znalazły się m.in.: Co-creating Space, który w zależności od potrzeb może zostać podzielony na trzy sale konferencyjne, mogące łącznie pomieścić w komfortowych warunkach 120 osób. Osoby pracujące w Brain Embassy mają też do dyspozycji dwa pokoje do relaksu – Nap Room i Meditation Room, trzy sale do spotkań w mniejszym gronie (od dwóch do ośmiu osób) oraz salę warsztatową o elastycznym ustawieniu dla nawet 30-osobowych grup.

Nowe lokalizacje

Wszystko wskazuje na to, że współpraca inwestora z firmą Kinnarps potrwa dłużej, ponieważ Adgar Poland podjął decyzję o uruchomieniu Brain Embassy w każdym ze swoich budynków biurowych. Kompleks biurowy Adgar Plaza na Biznesowym Mokotowie to kolejna lokalizacja, w której powstanie ta nowoczesna przestrzeń do pracy dla korporacji, małych i średnich firm, start-up’ów oraz freelancerów. Na dwóch piętrach o łącznej powierzchni ponad 2,4 tys. mkw. będzie mogło pracować ponad 380 osób.


FAKTY:

Brain Embassy

projektant: Studio mode:lina™ oraz pracownia Archicon
inwestor: Adgar Poland
metraż: 1,3 tys. mkw.
rok realizacji: 2017

PRODUKTY/ROZWIĄZANIA:

• stanowiska pracy – biurka Nano, Oberon
• fotele obrotowe – Essencia
• stoły i stoliki – Oberon, Nest, Couture, Monolite, Matsumoto
• siedziska – siedziska sztaplowane Cap, piłki Boulle, hockery Flex, Neo, fotele Apex, Sitter, FRrame, krzesła Dandy, 522, Deli, Embrace, Polett
• sofy – Olivia, Park
• akcesoria – donice Shima i Drum, panele sufitowe Hange on
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0