data publikacji

Firma Cushman & Wakefield będzie reprezentować inwestora przy komercjalizacji powierzchni biurowej w budynku hotelu Europejskiego w Warszawie.

Hotel Europejski w Warszawie

Biura w najwyższym standardzie będą się mieściły na dwóch nadbudowanych kondygnacjach. Łączna powierzchnia najmu wyniesie 7 tys. mkw. Zakończenie renowacji obiektu planowane jest na koniec przyszłego roku.

Hotel Europejski położony jest w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc w Warszawie – przy Krakowskim Przedmieściu i placu Piłsudskiego. Powstał w połowie XIX wieku według projektu wybitnego architekta Henryka Marconiego i był wówczas jednym z najnowocześniejszych obiektów hotelowych w Europie, a w okresie międzywojennym – najbardziej luksusowym hotelem w Polsce. Działał do 2005 roku, kiedy to przeszedł w ręce spadkobierców przedwojennych właścicieli.

Obecnie trwa gruntowna przebudowa oraz renowacja hotelu. Oprócz luksusowego hotelu i SPA, prowadzonych pod marką Raffles, w budynku znajdą się ekskluzywne sklepy, restauracje i kawiarnie, co pozwoli przywrócić dawny wielkomiejski charakter budynku. Część handlowa zajmie 2,7 tys. mkw.

Firma Cushman & Wakefield jest odpowiedzialna za komercjalizację dwóch nadbudowanych kondygnacji biurowych. Każda z nich będzie miała powierzchnię ok. 3,5 tys. mkw. Znajdą się tam nowoczesne powierzchnie biurowe klasy A+. Dwa niezależne wejścia z recepcjami zapewnią bezpośredni dostęp do biur. Najemcy będą mogli skorzystać z 3-poziomowego parkingu na 80 samochodów.

Inwestorem budynku jest HESA (d. Hotel Europejski Spółka Akcyjna) – spółka rodzinna, która została utworzona w 1924 roku przez ówczesnych spadkobierców założycieli hotelu – rodzinę Przeździeckich. Budynek Hotelu Europejskiego został odebrany spółce HESA w 1948 roku przez władze komunistyczne. Prawa do nieruchomości rodzina odzyskała dopiero w 2005 roku. W 2012 roku dwie trzecie udziałów przejęła szwajcarska firma Takami Holding. Prace restauracyjne w Hotelu Europejskim rozpoczęły się w 2013 roku.

– Rewitalizacja Hotelu Europejskiego otwiera nowy rozdział w historii tego niezwykłego budynku, jednego z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Warszawy. Jesteśmy dumni, że możemy prowadzić proces komercjalizacji części biurowej tego wyjątkowego projektu – komentuje Anna Kwiatkowska, Associate, Manager ds. reprezentacji właścicieli nieruchomości w dziale powierzchni biurowych, Cushman & Wakefield.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
1.6