data publikacji

CBRE wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom klientów, tworząc Dział Strategii Środowiska Pracy oraz Zarządzania Zmianą.

Karina Kreja - CBRE, Dział Strategii Środowiska Pracy oraz Zarządzania Zmianą

Rozwój sektora usług dla biznesu oraz rynek pracownika skutkują nowym podejściem organizacji do aranżacji przestrzeni biurowych.

Firma doradcza CBRE wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, zdecydowała się na dalszy rozwój zespołu zajmującego się doradztwem w zakresie Strategii Środowiska Pracy oraz Zarządzania Zmianą. Dział Strategii Środowiska Pracy oraz Zarządzania Zmianą doradzać będzie najemcom w stworzeniu funkcjonalnej przestrzeni biurowej dopasowanej do ich potrzeb.
Wyodrębniony dział jest częścią struktury Advisory & Transaction Services, stworzonej przez CBRE w celu wspierania najemców w strategicznych decyzjach biznesowych.

Zarządzanie nowym działem objęła Karina Kreja, związana z firmą CBRE od 2009 roku. Od trzech lat odpowiada za opracowywanie i wdrażanie strategii środowiska pracy dla klientów z różnych branż, m.in. nowych technologii, IT, sektora finansowo-ubezpieczeniowego, prawnego. Wiedza i doświadczenie Kariny oraz jej zespołu pozwalają na indywidualny dobór rozwiązań dotyczących aranżacji powierzchni, a także są wparciem dla zmiany kultury organizacyjnej w firmach. 

– Decyzje, które dotyczą przestrzeni biurowej, takie jak zmiany lokalizacji, powiększenia czy konsolidacji, należą do najbardziej strategicznych decyzji biznesowych. Duża ilość czynników wpływających na efekt końcowy wymaga dokładnego przenalizowania i znalezienia rozwiązania spełniającego kryteria biznesowe, komunikacyjne i finansowe firmy – komentuje Łukasz Kałędkiewicz, szef struktury Advisory & Transaction Services, CBRE. – Biuro już dawno przestało być postrzegane jedynie jako przestrzeń do pracy, ten trend będzie się rozwijał i może się okazać, że za kilka lat zatrą się granicę pomiędzy pracą a życiem prywatnym. Jest to duże wyzwanie dla organizacji, które w swoich biurach będą musiały aranżować przestrzenie o różnych funkcjonalnościach. Aby ułatwić najemcom ten proces, zdecydowaliśmy się na rozbudowanie linii biznesowej Strategii Środowiska Pracy oraz Zarządzania Zmianą, która może być zaangażowana w procesy decyzyjne już od początkowego etapu budowania strategii zarządzania portfelem zajmowanych nieruchomości.


CBRE od czterech lat dostarcza najemcom wsparcia w zakresie aranżacji powierzchni biurowych, firma przeprowadziła wiele badań dotyczących stylów pracy, jest również autorem publikacji „How we want to work?”, która bada preferencje dotyczące przestrzeni biurowej wśród różnych grup wiekowych.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0