data publikacji

Grupa Cavatina, deweloper działający w sektorze biurowym, wybrał CBRE na agenta wyłącznego do przeprowadzenia procesu komercjalizacji trzech budynków biurowych: Tischnera Office w Krakowie, Carbon Tower i Diamentum Office we Wrocławiu.

Diamentum Office we Wrocławiu to siedem pięter nowoczesnej powierzchni biurowej

Łączna powierzchnia najmu w budynkach to ponad 61 tys. mkw. Każdy z trzech biurowców charakteryzuje się unikalnym projektem architektonicznym oraz wysokim standardem wykończenia, które gwarantują przyszłym najemcom prestiż, komfort i funkcjonalność na światowym poziomie.

– Wysoka aktywność deweloperów oraz niesłabnące zainteresowanie ze strony najemców stanowią potwierdzenie dla potencjału rynku powierzchni biurowych w regionach – komentuje Rafał Sękowski, Zastępca Dyrektora w dziale Wynajmu Powierzchni Biurowych, CBRE. – Niezwykle dynamicznie rozwijający się sektor usług dla biznesu napędza popyt na nowe powierzchnie, czego potwierdzeniem są zarówno nowe inwestycje, jak i stały spadek współczynnika pustostanów. Projekty Grupy Cavatina to dowód na to, że najemcy chcą lokować swoje biura w nowoczesnych budynkach, reprezentujących wysoki standard oraz spełniających rosnące wymagania płynące zarówno ze strony biznesu, jak i rynku pracownika.

Diamentum Office we Wrocławiu to siedem pięter nowoczesnej powierzchni biurowej, znajdującej się niedaleko centrum oraz doskonale z nim skomunikowanej. Na dwóch kondygnacjach znajduje się parking na sto samochodów, dla rowerzystów natomiast przygotowano 50 miejsc na parkingu rowerowym przed budynkiem.
Elementem wyróżniającym Diamentum Office jest niepowtarzalny projekt architektoniczny: dzięki podwójnej szklanej elewacji, która tworzy kształt oszlifowanego diamentu. Inwestycja będzie certyfikowana w wielokryterialnym systemie oceny budynków BREEAM – na poziomie Very Good.

Carbon Tower to 55-metrowy budynek biurowy, jeden z najwyższych we Wrocławiu. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Fabrycznej, w największym i najbardziej rozpoznawalnym obszarze biznesowym w mieście, gdzie codziennie pracuje blisko 20 tys. osób.
Carbon Tower składa się z 15 pięter, parteru oraz poziomu podziemnego, którego łączna powierzchnia wyniesie ponad 19 tys. metrów kwadratowych powierzchni. Poza biurami, znajdzie się w nim również restauracja Meeting Point, sklep spożywczy oraz parking na 377 samochodów.

Tischnera Office to dziewięciokondygnacyjny biurowiec o łącznej powierzchni najmu blisko 33 tys. mkw. Parter obiektu przeznaczony jest na wynajem pod lokale handlowe, usługowe lub gastronomiczne, wyższe kondygnacje przeznaczone są pod wynajem na cele biurowe.Elementem wyróżniającym inwestycję są dedykowane najemcom przestrzenie wspólne: tarasy zlokalizowane na pięciu piętrach oraz dziedziniec, na którym znajdą się elementy małej architektury, zieleń oraz tafla wody, odbijająca elewację budynku. 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0