data publikacji

Mindspace nie zwalnia tempa. Otworzył dwie kolejne przestrzenie coworkingowe - tym razem w Niemczech.

Najnowsze przestrzenie coworkingowe Mindspace zostały otwarte w Berlinie oraz w Monachium
Mindspace to dynamicznie rozwijający się, globalny operator inspirujących przestrzeni coworkingowych

Mindspace – globalny operator inspirujących przestrzeni coworkingowych – otworzył swoje dwa kolejne centra w Niemczech: w Berlinie i Monachium. Obecnie zarządza łącznie trzynastoma powierzchniami coworkingowymi w całej Europie i planuje dalszą ekspansję. Jeszcze w tym roku uruchomi przestrzeń w Warszawie i Londynie. Międzynarodowa sieć Mindspace to już ponad 7,5 tys. członków i 2,5 tys. firm na całym świecie.

Najnowsze przestrzenie coworkingowe Mindspace zostały otwarte w Berlinie, przy Krausenstraße oraz w Monachium, przy Viktualienmarkt. Berlińskie centrum, drugie po flagowej lokalizacji przy Friedrichstraße, zajęło sześć pięter zabytkowego budynku Salingerhaus. Nowy coworking o łącznej powierzchni 4,8 tys. mkw. będzie siedzibą dla 700 członków, reprezentujących różne branże.

– Z radością informujemy o otwarciu naszej drugiej lokalizacji w Berlinie, w samym sercu tętniącego życiem Mitte, dynamicznie rozwijającej się dzielnicy, która skupia przedstawicieli głównie środowiska high-tech. Z uwagi na duże zapotrzebowanie na usługi, które dostarcza Mindspace, tę lokalizację otwieramy z 85-procentowym obłożeniem. W pierwszym dniu funkcjonowania Mindspace Krausenstraße razem z nami do pracy przyszło blisko 600 osób. Wśród nich są zespoły kreatywne, startupy, małe i średnie firmy, m.in. Agoda, SAP czy Startupbootcamp – komentuje Yotam Alroy, współzałożyciel i Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Mindspace.

W Monachium Mindspace wprowadziło się do 200-letniego Kustermann-Haus przy Viktualienmarkt. Przestrzeń coworkingowa o pow. 1,6 tys. mkw. zajęła dwa piętra i pomieści około 250 osób. Lokalizacja znajduje się w bliskiej odległości od licznych sklepów, restauracji i kawiarni.

– Do grona naszych najemców w Mindspace Viktualienmarkt dołączyły wiodące marki, takie jak m.in. Lufthansa, Duff & Phelps Corporation, ABC Venture Gates. Cieszymy się, że nasza pierwsza przestrzeń coworkingowa w Monachium spotkała się z tak dużym zainteresowaniem i ciepłym przyjęciem. To jednak nie koniec ekspansji na rynku niemieckim, planujemy uruchomienie dwóch kolejnych powierzchni: w Berlinie przy Skalitzerstraße oraz w Monachium na Salvatorplatz – dodaje Dan Zakai, współzałożyciel i prezes zarządu Mindspace.

Mindspace to dynamicznie rozwijający się, globalny operator inspirujących przestrzeni coworkingowych. Powstał w 2014 roku, z inicjatywy Dana Zakai i Yotama Alroya. Obecnie posiada trzynaście powierzchni coworkingowych w całej Europie. Jego centra znajdują się już w Berlinie, Hamburgu, Monachium, Tel Awiwie, Herzliya, Warszawie (otwarcie w Hali Koszyki planowane jest w październiku br.), a do tej listy wkrótce dołączy także Londyn.

Oprócz przestrzeni coworkingowych, członkowie Mindspace mają bezpośredni dostęp do międzynarodowej sieci biznesowej i mogą z łatwością dotrzeć do dynamicznych środowisk start-upowych. Co więcej, w ramach członkostwa, przedsiębiorcy mogą również dowolnie i bez dodatkowych kosztów korzystać z przestrzeni Mindspace w miastach, w których firma posiada swoje biura coworkingowe.


Wśród klientów Mindspace są uznane światowe marki, takie jak Barclays Bank, Samsung, SAP, Lufthansa, M&C Saatchi, TechStars Accelerator, Euronews, Cheetah Mobile, DB Schenker, Hertha BSC, Schwan-Stabilo i Booking.com.

Więcej informacji można uzyskać na stronach http://mindspace.me

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0