data publikacji

Podczas Inspire Expo w październiku ub.r. Sharp zaprezentował swój najbardziej zaawansowany, 80-calowy monitor BIG PAD PN-80TC3 z dotykowym, sprzyjającym współpracy ekranem. Jego pierwsze wdrożenie w regionie CEE miało miejsce w Polsce, w firmie Indykpol.

80-calowy monitor BIG PAD PN-80TC3 | Fot. Sharp


BIG PAD PN-80TC3 powstał na gruncie doświadczenia Sharp w produkcji przełomowych, interaktywnych, płaskich monitorów z 80-calowymi, reagującymi, intuicyjnymi ekranami o wielkich możliwościach. Taki monitor rozpoznaje aż do 10 punktów dotyku jednocześnie, dzięki zaawansowanemu algorytmowi częstotliwości próbkowania 220Hz. W tym samym czasie po ekranie mogą pisać nawet cztery osoby.

Dzięki użyciu czułych, szybkich i dokładnych piór dotykowych Sharp, możliwe jest naturalne pisanie i rysowanie, które z kolei wspiera kreatywne burze mózgów, urozmaica wykłady czy planowanie spotkań. Monitor łączy się z urządzeniami mobilnymi pracowników, więc możliwość wymiany informacji w czasie rzeczywistym jest niemal nieograniczona.

– BIG PAD firmy Sharp używamy na co dzień w naszej sali konferencyjnej. Zapewnia nam wydajną, elastyczną i technologicznie innowacyjną platformę współpracy, zwiększa zaangażowanie pracowników podczas spotkań i wspiera skuteczne podejmowanie decyzji. Umożliwia nowy, bardziej kreatywny sposób pracy, uwalnia nowatorskie pomysły i poprawia pracę zespołową – podkreśla Andrzej Krygier, Z-ca Dyrektora ds. Informatyki Indykpol S.A.

Pracownicy mogą swobodnie przedstawiać słowa, obrazy, nagrania i dźwięki na niewiarygodnie gładkim ekranie dotykowym w technologii pojemnościowej (P-CAP), pracować wspólnie na jednej lub wielu powierzchniach przy użyciu piór dotykowych oraz udostępniać sobie wzajemnie ekrany na urządzeniach mobilnych.


BIG PAD PN-80TC3 jest wyposażony w nowe oprogramowanie obsługujące wielozadaniowe konfiguracje, idealne dla najbardziej wymagających środowisk przetwarzających i udostępniających masowe ilości danych, a także w program Touch Display Link 2.0, który pozwala bezprzewodowo udostępnić ekran maksymalnie 50 urządzeniom mobilnym.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0