data publikacji

Urządzenie sali konferencyjnej w biurze to w dzisiejszych czasach nie wybór, lecz konieczność – podkreślają eksperci z firmy Integrated Professional Solutions.

Jednym z  podstawowych elementów, które powinny znaleźć się w profesjonalnej sali konferencyjnej, jest ekran | Na zdjęciu: realizacja w firmie Allianz

Nie sposób wyobrazić sobie siedzibę nowoczesnej firmy bez pomieszczenia, w którym możliwe jest przeprowadzenie prezentacji, organizacja spotkania biznesowego czy też szkolenia.

Planując takie pomieszczenie w swoim biurze, trzeba przede wszystkim wybrać jego wyposażenie. Musi ono spełniać swoją rolę, to znaczy pozwalać na prowadzanie profesjonalnych wystąpień, przy wykorzystaniu najnowocześniejszego sprzętu. Warto bowiem być gotowym na takie niespodzianki, jak konieczność nagłej organizacji wideokonferencji, czy też potrzeba symultanicznego przetłumaczenia danych materiałów w razie niezapowiedzianej wizyty gości, którzy nie porozumiewają się w naszym języku.

Niekiedy to właśnie od takich szczegółów zależy powodzenie danych przedsięwzięć biznesowych. Niewielkie kwoty zainwestowane jeszcze dzisiaj w sprawny i wysokogatunkowy sprzęt, potrafią w przyszłości przynieść nam zyski w postaci wielomilionowych kontraktów.

Jednym z  podstawowych elementów, które powinny znaleźć się w profesjonalnej sali konferencyjnej, jest ekran. W końcu to właśnie ekran pozwala nam wyświetlić prezentację, przeprowadzić wideokonferencję, czy też pokazać materiały takie jak wykresy, zdjęcia albo filmy. Jednak wybór odpowiedniego sprzętu nie jest już wcale tak łatwym zadaniem.

Poniżej przedstawiamy listę pytań, które warto sobie zadać przed podjęciem decyzji o zakupie:

Na jakiej wysokość należy zamieścić ekran?
Wedle ustaleń, wysokość ekranu powinna wynosić 1/6 odległości od najdalszego miejsca, z którego będzie się oglądać pokaz.

Na jakiej wysokości powinno się zawiesić projektor?
Projektor powinien być wyśrodkowany w poziomie względem ekranu. Wysokość montażu powinna być natomiast taka, by kąt jaki tworzy jego obiektyw z centralnym punktem ekranu był lustrzanym odbiciem kąta, jaki tworzy się pomiędzy widzem a centrum ekranu.

Jak chcemy sterować naszym ekranem?
Do wyboru mamy dwa rodzaje sterowania – sterowanie ręczne oraz przy pomocy włącznika w ścianie.

Jaki format powinien mieć ekran?
Format ekranu dobiera się w zależności od źródła obrazu. Wszystko zależy zatem od tego, co chcemy wyświetlać na danym ekranie – filmy, prezentacje, zdjęcia itp. Najczęściej wybierane formaty to 4:3, który jest najbardziej odpowiedni do pokazywania prezentacji oraz 16:9, którego zakup poleca się osobom planującym wyświetlanie filmów.

Jaką powierzchnię ekranu chcemy wybrać?
Od powierzchni ekranu zależy czytelność obrazu. Dlatego warto dobrze rozważyć to pytanie, nim zdecydujemy się na zakup danego ekranu. Uważa się, że największe znaczenie  mają dwa parametry: współczynnik odbicia światła oraz kąt widzenia. Kąt widzenia ma szczególne znaczenie w przypadku organizacji konferencji i prezentacji – w końcu zależy nam na tym, by nasi widzowie bez względu na miejsce, w którym siedzą, mogli bez żadnych przeszkód obserwować to, co wyświetlane jest na ekranie. Dlatego też warto pamiętać, iż im szerszy kąt widzenia ekranu,
tym lepiej. W przypadku współczynnika odbicia światła,  standardowo wybierane ekrany mają wartość 1. Oznacza to, że powierzchnia odbija tyle światła, ile padło na ekran. Im więcej jest źródeł światła w pomieszczeniu, tym wyższa powinna być zatem wartość współczynnika (jednocześnie jednak zmniejsza się kąt widzenia).

Ile możemy wydać na dany ekran?
Jest to ostatnia kwestia, którą powinniśmy rozpatrzeć, jednakże wcale nie najmniej ważna. W końcu budżet, jaki możemy przeznaczyć na zakup monitora, znacząco oddziałuje na naszą decyzję o zakupie. To właśnie cena podpowiada nam, spośród jakich monitorów możemy wybierać. Nie zapominajmy również, iż zbytnie oszczędzanie na ekranie projekcyjnym może się zemścić w postaci kiepskiej jakości obrazu.

Tekst: Integrated Professional Solutions


Przykładowe realizacje Integrated Professional Solutions:

- Realizacja dla firmy Allianz
Zainstalowany System Projekcji bazuje na wysokiej klasy urządzeniu marki Panasonic PT-VZ570, zamontowanym pod sufitem. Projektor wykorzystuje ekran 260cm formatu 16:10 i umożliwia podłączenie kabli przekazujących sygnały VGA oraz HDMI.

- Siedziba Intelligent Technologies
W biurze Intelligent Technologies znalazły się dwa ekrany projekcyjne: zainstalowany w gabinecie Frame Velvet (260 cm szerokości) oraz InCeiling Black Frame o szerokości210 cm, zamieszczony w sali konferencyjnej.


Więcej realizacji można zobaczyć tutaj: ips-ex.pl/realizacje

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0