data publikacji

41 edycja targów CIFF w Guangzhou już zakończona i podsumowana. Wydarzenie zakończone ze świetnym wynikiem, znów rekordowa ilość wystawców i zwiedzających. A we wrześniu – druga odsłona w Szanghaju!

CIFF 2018 Guangzhou | Fot. M.Szulc, biuro-kreacja.info
CIFF 2018 Guangzhou | Fot. M.Szulc, biuro-kreacja.info

Zakończyły się już obydwie fazy targów CIFF (China International Furniture Fair). Wzięło w nich udział 4100 wystawców – 90 proc. z nich stanowiły największe, najbardziej znaczące chińskie marki, a nie zabrakło też dużych firm międzynarodowych. Imprezę odwiedziło 195.082 gości.

Wydarzenie trwało w sumie 8 dni. Powierzchnia wystawiennicza zajmowała 750 tys. mkw. i została przez organizatorów podzielona w zoptymalizowany sposób, pod kątem określonych potrzeb zwiedzających (eksport, rynek wewnętrzny, design).

Zasadniczy podział targów związany był z zakresem i przeznaczeniem prezentowanych produktów:
- 18-21 marca – można było oglądać meble do domów i ogrodów, wyposażenie i tekstylia
- 28-31 marca – zasadniczą część zajmowały meble biurowe, a także przeznaczone dla powierzchni komercyjnych, hoteli i przychodni, ponadto urządzenia, maszyny i surowce dla przemysłu meblowego.

Ale poza liczbami, kluczową cechą tej edycji była zauważalna poprawa jakości przez firmy, które szybko przeszły gruntowny rozwój nie tylko pod względem jakości i projektu, ale także w odniesieniu do samego sposobu, w jaki produkt jest tworzony. Produkt końcowy jest obecnie uważany za element systemu, część kolekcji, która może zapewnić rzeczywisty wkład w życie i pracę.

Podczas targów prezentowane więc były produkty, zainspirowane obecnym stylem życia (szybkie tempo życia i pracy, mobilność) – meble i rozwiązania, które można łatwo i sprawnie dostosować w celu dostosowania ich do różnych rynków i wymagań. Obecne były produkty, będące dziełem młodych i utalentowanych projektantów z Chin, a także designerów z całego świata (szczególnie z Europy i Stanów Zjednoczonych).

CIFF Guangzhou 2018 to impreza coraz bardziej profesjonalna, sprawnie dobierająca wystawców pod kątem firm gotowych na eksport swoich produktów, a także na rozmowy i negocjacje z zagranicznymi gośćmi (prezentującymi często zupełnie inne wymagania, niż odbiorcy z rynku lokalnego). Stąd na targach znaleźć można oferty producentów mebli dobrej jakości, luksusowych, przystępnych cenowo mebli w skandynawskim stylu - o minimalistycznym designie, wyrazistych liniach. Wśród dodatków znaleźć można przedmioty wyrafinowane i luksusowe, o świetnych proporcjach i wykończeniu. Wystawcy oprowadzając po swych stoiskach coraz częściej zwracają uwagę na detale, wykończenia i jakość prezentowanych mebli, lamp i akcesoriów („Watch the detail!”).

Producenci bacznie obserwują też innowacje technologiczne – coraz bardziej gotowi są na użycie inteligentnych elementów mebli, mogących zmienić zwyczaje ich użytkowników, aby uprościć korzystanie ze wspólnych przestrzeni roboczych i sal konferencyjnych w biurach (niedalekiej?) przyszłości.
W tym roku na targach zaprezentowano też nowy sektor: meble dla zakładów opieki zdrowotnej i domów spokojnej starości.

Nowością (i nową możliwością) w tej edycji targów było ogłoszenie nowego porozumienia o współpracy, które oferuje nowe możliwości wystawcom i odwiedzającym. Mianowicie organizator CIFF – China Foreign Trade Guangzhou General Corporation (CFTE) – oraz wiodący chiński dystrybutor wyposażenia wnętrz, Red Star Macalline, ogłosili swoją nową umowę o współpracy, która ruszy już od wrześniowej edycji targów CIFF w Szanghaju.
Umowa o strategicznej współpracy, dzięki której Red Star Macalline zdecydowała się skupić swoje działania na CIFF Szanghaj, zwiększy możliwości dalszego pozyskiwania nowych prestiżowych chińskich i międzynarodowych firm, większego udziału doskonałych projektantów oraz przedsiębiorców i biznesmenów z całych Chin.

 

GALERIA ZDJĘĆ - CIFF 2018 GUANGZHOU

  

Z pewnością wynikną ogromne korzyści, związane ze współpracą pomiędzy największymi światowymi targami w branży meblarskiej a największą chińską platformą sprzedaży mebli domowych i sprzedaży detalicznej, posiadającą sieć sklepów we wszystkich głównych chińskich miastach. Będzie to miało ogromny wpływ na Chiny i na firmy działające w sektorze meblowym.
To ostatni z efektów synergii, spowodowanych przez CIFF. W rzeczywistości już od kilku lat Targi są zaangażowane w poszukiwanie i zapewnianie najlepszych rozwiązań, również dzięki umowom o współpracy, które z czasem okazały się niezwykle skuteczne.

Wcześniej szeroką współpracę nawiązali organizatorzy Targów CIFF z Tmall (jedną z największych platform e-commerce na świecie i jedną z 20 najczęściej odwiedzanych stron internetowych na świecie), tworząc wspólnie przestrzeń Tmall Carnival Trendy Furniture Show 2018.

Zapowiedziano również kolejną edycję konkursu Pinnacle Awards Asia-Pacific 2018, którego celem jest prezentacja i promocja najlepszych produktów wyposażenia wnętrz w Azji i regionie Pacyfiku.


 

Więcej danych i informacji o targach CIFF (także o zbliżającej się drugiej odsłonie imprezy w Szanghaju) na https://www.ciff.furniture/

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0