data publikacji

Paperworld Trends to najważniejszy punkt międzynarodowych targów materiałów papierniczych, biurowych i piśmiennych: pokaz najnowszych trendów kolorystycznych i wzorniczych na podstawie wybranych produktów wystawców.

Messe Frankfurt Exhibition GmbH
Messe Frankfurt Exhibition GmbH

Trendy inspirują zarówno producentów, jak i dystrybutorów. Ale jak taki trend można wdrożyć w sklepie? Oto wskazówki projektantki Claudii Herke z agencji stylu bora.herke.palmisano.

Na początku lata wiele sklepów z artykułami piśmiennymi, biurowymi i papierniczymi stoi przed zadaniem stworzenia dekoracji na sezon szkolny. W wielu organizowane są dodatkowe promocje na tornistry i inne specjalne wydarzenia dla powracających do szkoły uczniów. Wymaga to dużo kreatywności, ponieważ witryna powinna co roku wyglądać inaczej i przyciągać uwagę klientów. Na ratunek przychodzą inspiracje z Paperworld Trends. Tegoroczny trend „graphic + particular”, pełen świeżych, letnich kolorów, świetnie wpisuje się w ten moment w roku.

Claudia Herke ma kilka łatwych do zastosowania wskazówek, dotyczących tworzenia atrakcyjnych dekoracji, które pasują do tematu powrotu do szkoły, jednocześnie przyciągając uczniów najmodniejszymi kolorami lub rozbudzając ich apetyt na przeprojektowanie swojego biurka.

– Projekt witryny sklepowej opiera się na geometrycznie ułożonych kostkach w modnych kolorach. Tornistry szkolne lub inne produkty papiernicze mogą być na nich atrakcyjnie rozmieszczone. Poszczególne kostki układa się jedna na drugiej w sposób nieregularny, w wyniku czego powstają kolumny o różnych wysokościach – mówi Claudia.
Dla sklepów, w których witryna okienna ma tylną ściankę, Claudia Herke ma dodatkową wskazówkę: „Ta ścianka powinna być jak najbardziej neutralna, aby produkty były na pierwszym planie. Nie obawiaj się pustej przestrzeni. Ona naprawdę podkreśli kolory w witrynie. Możesz też rozpiąć czarne gumki na białym tle, aby podkreślić geometryczny aspekt trendu „graphic + particular”. Elementem takiej dekoracji mogą być segregatory, teczki i skoroszyty”.

Jeśli wolisz projekt dla części sklepowej, teczki i foldery możesz zawiesić na sznurkach na suficie.Kolory motywu „graphic + particular” są zróżnicowane, z dużą ilością pastelowych odcieni, więc dekoracja nie powinna być zbyt „odjechana”.

– W tym trendzie liczy się prosta elegancja, a kolory są odpowiednie zarówno dla dziewcząt, jak i chłopców. Te pełne światła, jasne odcienie są również bardzo popularne wśród nastolatków i studentów. W połączeniu z czarnymi i złotymi graficznymi wzorami są one megatrendem nadchodzącego lata – mówi Claudia Herke.

Agencja stylu bora.herke.palmisano po raz kolejny projektuje prestiżowy obszar trendów na targach Paperworld 2019 na zlecenie Messe Frankfurt. W tym celu projektanci przefiltrowali aktualne trendy w modzie, architekturze i na ich podstawie stworzyli projekty dla sektora papierniczego, materiałów biurowych i piśmienniczych, wykorzystujące kolory, kształty i materiały, które mają szansę być modne w nadchodzącym sezonie. Dzięki innowacjom wystawców Paperworld obszar trendów oferuje detalistom bogate portfolio do wykorzystania przez cały rok.


Paperworld – wizjonerskie biuro. Trendy w branży papierniczej.
Najbliższa edycja: 25-28 stycznia 2020 r. we Frankfurcie nad Menem

Więcej informacji: www.messefrankfurt.com

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0