data publikacji

W terminie od 26 do 29 stycznia 2019 r. na Targach Paperworld we Frankfurcie znani światowi producenci oraz innowacyjne start-up’y pokażą przyszłość nowoczesnego sektora biurowego i papierniczego.

Fot. Messe Frankfurt
Fot. Messe Frankfurt

Organizatorzy spodziewają się blisko 1,6 tys. wystawców z ponad 60 krajów, którzy zaprezentują się w siedmiu halach.
Po wzroście liczby wystawców i odwiedzających podczas ostatniej edycji targów w styczniu 2018, Paperworld dodatkowo umacnia swoją pozycję pioniera w sektorze papierniczym. Międzynarodowe targi papieru i materiałów biurowych skupiają się na „wizjonerskim biurze” i trendach papierniczych, do tego dochodzi nowy układ hal.

Celem targów jest przedstawienie kompleksowej gamy produktów i zapewnienie gościom profesjonalnego przeglądu rynku. Nowy układ targów otwiera perspektywy, które są kluczowe
dla świeżych pomysłów i mają szansę doprowadzić do wartościowych kontaktów biznesowych.

Urządzenia biurowe i wyposażenie, organizacja i prezentacja, papier biurowy, przybory do pisania i rysowania, drukarki i materiały eksploatacyjne i regenerowane materiały drukarskie - każdy z tych produktów może sprawić, że jutrzejsze miejsce pracy stanie się wizjonerskim biurem.
W obszarze akcesoriów biurowych w hali 3.0 zobaczymy więc m.in. takie firmy jak: Exacompta-Clairefontaine, Herma, HSM, Krug and Priester (Ideal), Olympia, Veloflex, Durable, Holtz Office Support, Pelikan, Sigel, Tesa, Trodat.
Hala 4.0 to miejsce, gdzie obejrzymy produkty do pisania i rysowania, akcesoria szkolne i biurowe.  Uzupełni je oferta toreb i tornistrów, a także piórniki, notatniki, podkładki, teczki i segregatory.

Grupa produktów Remanexpo wraz z OEM i materiałami eksploatacyjnymi do drukarek oraz związanymi z nimi akcesoriami, sprzęt i oprogramowanie – to wszystko w najbliższej edycji przenosi się z hali 6.0 do hali 5.1.  Wśród wystawców w tym sektorze m.in.: Axro, Clover, Integral, Imcopex, Pedro Schöller, SAS Armor, Static Control, Winterholdt & Hering.

W hali 3.0 (C51) specjalny program „Future Office” ukaże wszelkie aspekty nowoczesnych sposobów pracy. Specjalne pokazy i przygotowana przestrzeń wystawiennicza będą koncentrować się na elastyczności. W ten sposób Paperworld po raz kolejny podkreśli najważniejsze trendy w świecie pracy oraz związek z branżą papierniczą.

– Elastyczny projekt biura, koncepcje stref, czyste biurko i urządzenia mobilne są odpowiedziami na obecne wymagania pracy. Właśnie dlatego firmy są w stanie coraz więcej inwestować w nowe koncepcje, nowoczesny sprzęt biurowy i mobilne urządzenia. „Future Office” pokaże, jak można te trendy wdrożyć w miejscu pracy – mówi Michael Reichhold, dyrektor Paperworld w Messe Frankfurt Exhibition GmbH, kurator wystawy.

„Future Office” obejmie takie tematy, jak elastyczne godziny pracy, mobilne obszary robocze i zwinne (agile) koncepcje biurowe, takie jak strefy do pracy indywidualnej i w skupieniu, sale do spotkań i konferencji, przestrzenie wspólne do interakcji.

– Specjalna prezentacja charakteryzuje się bliskim powiązaniem przestrzennym obszarów wystawowych, strefy komunikacyjne oraz obszar prezentacji – komentuje architekt André Schmidt z Architekturbüro Matter w Berlinie, kustosz wystawy.

Prezentacja „Trendy Paperworld” będzie podczas najbliższej edycji w nowej hali - 3.1 F10. Będą tam pokazywane piśmiennicze i biurowe trendy na sezon 2019/20. Messe Frankfurt zleciło tradycyjnie designerom ze studia projektowefo bora.herke.palmisano zbadanie trendów rynkowych w modzie, architekturze i sztuce, aby dostosować je do świata artykułów papierniczych i biurowych. Codziennie podczas trwania targów będą się tam odbywały prezentacje i wykłady z udziałem ekspertów. 

W strefie promocyjnej BMWi w hali 3.1 J10 pojawiają się młode start-up’y ze świeżymi pomysłami i niekonwencjonalnymi produktami. Dla odwiedzających obszar ten będzie stanowił z pewnością inspirujące źródło informacji na temat najnowszych pomysłów na produkty z papieru, materiały biurowe i artykuły papiernicze.


Więcej informacji na temat targów Paperworld – na stronie www.paperworld.messefrankfurt.com

Najbliższa edycja będzie się odbywać w terminie 26-29 stycznia 2019.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0