data publikacji

Prezentujemy nowe biuro firmy Datev, mieszczące się w warszawskim biurowcu Nimbus. Wyposażenie meblowe i koncepcja przestrzeni – to dzieło MP Polska.

Open space - szarość i firmowa zieleń | Fot. MP Polska
Fot. MP Polska

Datev jest firmą działającą w branży informatycznej, więc harmonia i precyzyjne uporządkowanie przestrzeni nie jest tu przypadkowe. Polska centrala firmy niedawno przeniosła się do nowego biura o powierzchni 350 mkw., zlokalizowanego w biurowcu Nimbus przy Alejach Jerozolimskich w Warszawie. W warszawskim biurze pracuje obecnie ok. 20 osób.

Koncepcja biura oraz wyposażenie meblowe jest dziełem firmy MP Polska. Głównym założeniem aranżacji biura była otwarta przestrzeń. Wydzielono jedynie gabinet prezesa i małe (2-3 osobowe) sale do spotkań.

Biuro wyposażono w materiały i meble z najwyższej półki, jeśli chodzi o jakość i nowoczesny design.

Dominującym kolorem we wnętrzach jest złamana biel i szarości. Zauważymy w biurze szarości matowe (ściany, wykładziny), elementy z chromowanej stali w części mebli (np. stół i fotele w sali konferencyjnej czy gabinecie), w postaci stalowych paneli oświetleniowych na sufitach, a także stalowe ramki w szklanych ściankach, oddzielających salki spotkań od reszty biura.

Poza bielami i szarościami znajdziemy w biurze kilka elementów z bardzo jasnego, wręcz rozbielonego drewna (lada recepcyjna, stół w sali konferencyjnej, biurko i stół w gabinecie).
Najwięcej elementów drewnianych znajdziemy w kuchni – drewniany jest zarówno blat stołu, jak i jedna ze ścianek zabudowy kuchennej. Uwagę przykuwa też podłoga z drewnianych paneli – ocieplająca przestrzeń, tworząca prawie domową, luźniejszą  atmosferę.

Na tym neutralnym, spokojnym tle (biel, szarości, jasne drewno) wyróżniają się elementy w kolorze jasnej, soczystej zieleni (kolorystyka firmowego logo). Zieleń ta widoczna jest np. na ściankach akustycznych w open space lub na części foteli w biurze.

„Firmową zieleń” przełamują dwie sofy w mocnych, nasyconych kolorach (magenta i indygo), umieszczone tuż przy strefie open space. Wysokie oparcia sof tworzą barierę akustyczną, pozwalającą na rozmowy lub dyskusje w obszarze open space bez przeszkadzania w pracy kolegom.


- projekt i realizacja: MP Polska
- gabinet: meble Sinetica
- fotele: Sedus (w Polsce marka na wyłączność MP Polska)
- kuchnia: Pedrali
- rzeczy miękkie: Soft Line

Więcej zdjęć z biura Datev prezentujemy w GALERII poniżej:

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0