data publikacji

Capella to fotel obrotowy zaprojektowany w taki sposób, aby w trakcie siedzenia zachęcał do poruszania się. Sercem fotela jest innowacyjny mechanizm FreeMotion.

Prawidłowa pozycja oraz dobre samopoczucie podczas siedzenia zależą od tego, czy się ruszamy | Fotel Capella, fot. Kinnarps
Fotel Capella, fot. Kinnarps

Szwedzki projektant Johan Larsvall i jego współpracownicy z Idesign zaprojektowali dla firmy Kinnarps wiele cieszących się dużą popularnością siedzisk. Podczas projektowania fotela Capella ich celem było uzyskanie eleganckiego i ergonomicznego fotela obrotowego o czytelnej geometrii. Zadbali o każdy szczegół: wyprofilowane oparcie, dobrze zaprojektowane przeszycia, unoszące się podłokietniki, elegancka pięcioramienna podstawa i zachęcające siedzisko – wszystkie te elementy stanowią o atrakcyjnej całości.

Na fotel Capella równie miło się patrzy, co na nim siedzi. To siedzisko, które przetrwa próbę czasu.

– Podczas pracy nad fotelem Capella dążyliśmy do uzyskania prostoty i czystości zarówno pod względem ogólnego wyglądu, jak i drobnych detali. Opływowy kształt spełnia kryteria ergonomii. Stonowany wygląd stanowi część minimalistycznego projektu nadającego fotelowi jego wyjątkowy charakter – mówi Johan Larsvall.

FREEMOTION – czyli pozostań w ruchu

Prawidłowa pozycja oraz dobre samopoczucie podczas siedzenia zależą od tego, czy się ruszamy. Dzięki swobodzie niewielkich, wyważonych ruchów siedziska, nowatorski mechanizm FreeMotion zastosowany w fotelu Capella, tworzy optymalne warunki do aktywnego siedzenia, aby więcej zdziałać i czuć się lepiej.

Capella to fotel, który oferuje wysoki poziom komfortu oraz prawidłowe podparcie całego ciała.

Oparcie fotela wyprofilowano w taki sposób, aby dokładnie odwzorowywało kształt kręgosłupa. Siedzisko natomiast powstało z myślą o jak największej liczbie różnych użytkowników. Jego głębokość można regulować, by dopasować do różnych osób. Aby dodatkowo zwiększyć wygodę użytkowania, można wyregulować kąt odchylenia oparcia oraz podparcie dolnej części pleców. Wielofunkcyjne podłokietniki z łatwością dopasujemy do własnych potrzeb. Można je także dosunąć do ciała w prostszy i bardziej intuicyjny sposób.

Capella to aktywny fotel, który dopasowuje się do użytkownika, a nie odwrotnie.

Do wyboru, do koloru

Kinnarps Colour Studio to inspirująca, wyjątkowa i szeroka gama tkanin. Jeśli chodzi o pomysłowe i piękne tapicerki, możemy tu znaleźć wszystko. Atrakcyjna kolekcja obejmująca szeroki wybór kolorów, materiałów i deseni, o różnych charakterach i stylach. To połączenie klasycznej elegancji z najnowszymi trendami – aby nadać każdemu wnętrzu indywidualny charakter. Styl i atmosfera, które najlepiej odpowiadają specyfice danego wnętrza.

 

Tutaj możesz zobaczyć wszystkie dostępne kolory i materiały


Broszurę i film instruktażowy obejrzycie tutaj

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0