data publikacji

The Brain Embassy to nowa przestrzeń co-creating w Warszawie. Wyposażenie jest dziełem firmy Kinnarps.

The Brain Embassy to 1 643 mkw. innowacyjnej powierzchni, na której znajduje się 250 stanowisk pracy
The Brain Embassy to 1 643 mkw. innowacyjnej powierzchni, na której znajduje się 250 stanowisk pracy

W Adgar Park West w Warszawie swoją działalność rozpoczęło The Brain Embassy - pierwszy co-creating, w którym będą mogli się spotkać oraz dzielić swoimi pomysłami i doświadczeniem przedstawiciele różnych światów – korporacji, małych i średnich firm, start-up’ów oraz freelancerzy.

Do dyspozycji będzie blisko 1,7 tys. mkw. przestrzeni, zaprojektowanej i wyposażonej zgodnie z najnowszymi światowymi trendami.

The Brain Embassy jest pierwszym biurem co-creatingowym, zaprojektowanym w oparciu o najnowsze tendencje w tworzeniu przestrzeni, które wspierają naturalne powstawanie społeczności, twórczą współpracę między jej członkami oraz rozwój innowacyjnych pomysłów.

Różnorodność zaaranżowanych miejsc do pracy zachęca do ruchu i kreatywności, a płynne przenikanie się stref, dedykowanych spotkaniom w nieformalnej atmosferze, tworzy miejsce, które w pełni zaspokaja potrzeby pracowników i stwarza im możliwości do wysoce wydajnej pracy.

– To co sprawia, że Brain Embassy jest wyjątkowe na polskim rynku, to wizja stworzenia w tym miejscu pierwszej społeczności złożonej z przedstawicieli różnych światów, którzy będą wzajemnie się inspirować i efektywnie ze sobą współpracować. Nie jesteśmy zainteresowani jedynie wynajmem biurek czy pokojów do pracy. Wierzymy, że Brain Embassy będzie wyborem numer jeden przedsiębiorczych i odważnych osób, świadomych swoich przewag i możliwości. BE już niedługo pokaże moc wspólnej pracy wielu twórczych umysłów – mówi Katarzyna Bobowska-Caruso, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju Adgar Poland.

The Brain Embassy to 1 643 mkw. innowacyjnej powierzchni, na której znajduje się 250 stanowisk pracy – 140 w otwartej przestrzeni oraz 110 w oddzielnych pokojach.

Członkowie społeczności The Brain Embassy będą mieli do swojej dyspozycji powierzchnię eventową na 200 osób, kreatywne sale konferencyjne oraz wiele nieformalnych miejsc spotkań (m.in. Brainstorm Room, Floating Ideas Room, Knowledge Room czy Nap Room). Dodatkowo będą oni mogli korzystać z udogodnień, znajdujących się w Adgar Park West, w tym z Centrum Szkoleniowego z 20 salami konferencyjnymi oraz Centrum Sportu AdgarFit.

Realizacja pierwszego etapu projektu – od fazy pomysłu do fazy wykonania – zajęła niespełna rok, a wartość inwestycji przekroczyła 7 mln złotych. Za koncepcję architektoniczną oraz projekt i wyposażenie wnętrz odpowiedzialny był Bartosz Trzop z Pracowni Trzop Architekci oraz marka Kinnarps – lider wysokiej jakości rozwiązań biurowych w Europie.
 
– Nasza firma od lat realizuje projekty w ponad 40 krajach i promuje najlepsze standardy organizacji przestrzeni pracy w obszarach ergonomii, ekologii i wzornictwa. Projekt The Brain Embassy, który mieliśmy przyjemność realizować wspólnie z Adgar Poland, jest pierwszym w Polsce tak innowacyjnym przykładem biura przyszłości, jakie powstają właśnie w największych światowych aglomeracjach  – komentuje Beata Osiecka, Prezes Kinnarps Polska.

Miejsce jest idealnie przystosowane do kreatywnego działania i zaprojektowane w taki sposób, że przyciągnie ludzi otwartych na nowe, inspirujące doświadczenia.

– Dodatkowo zamierzamy zapewnić wszystkim członkom społeczności The Brain Embassy szerokie wsparcie merytoryczne i narzędzia, które ułatwią kreatywną współpracę różnych środowisk. Już teraz widzimy ogromne zainteresowanie taką innowacyjną przestrzenią i dlatego rozpoczęliśmy pracę nad kolejnym etapem projektu, który zwiększy powierzchnię The Brain Embassy do 3 tys. mkw. W ciągu najbliższych trzech lat planujemy otworzyć łącznie 20 tys. mkw,, zlokalizowanych również w centrum Warszawy – podkreśla Katarzyna Bobowska-Caruso.


Adgar Poland – pomysłodawca i inwestor The Brain Embassy – to doświadczony inwestor, deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości biurowych, którego działalność na polskim rynku koncentruje się na realizacji innowacyjnych projektów biurowych.

Więcej szczegółów: www.brainembassy.pl

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.9