data publikacji

Obecnie biuro możemy mieć wszędzie: w samochodzie, w pociągu, w domu i w ogrodzie. Pracujemy tam, gdzie żyjemy.

Fot. Orgatec / Koelnmesse

Czy nam się podoba ta tendencja, czy też nie, jedno pozostaje pewne: nie sposób jej ignorować, a nowe technologie coraz mocniej determinują sposób naszej pracy. Jesteśmy wciąż online, wciąż dostępni i „w kontakcie”… Dlatego też potrzebujemy do pracy nowych rozwiązań, nietypowych pomysłów i innowacyjnych produktów.

To wyzwanie podjęli organizatorzy tegorocznej edycji targów ORGATEC, które odbędą się w Kolonii w dniach 25-29 października.

Dawno już minęły czasy, kiedy to głównie meble (biurka, fotele, szafki itp.) były prezentowane na tych wiodących międzynarodowych targach dla współczesnego świata pracy. Teraz na pierwszy plan wychodzą rozwiązania, wpływające na kulturę pracy oraz organizację nowoczesnego środowiska pracy.

„Design meets movement” – pod tym hasłem zostaną zaprezentowane rozwiązania do pracy na poza biurem. Cel: połączenie estetycznego designu z ergonomiczną funkcjonalnością.

Wydarzenie to zostanie przygotowane przez duńską firmę Linak, a na wystawie zobaczymy wiele inteligentnych rozwiązań projektowych ze Skandynawii, pomysły i rozwiązania.
Wystawa opiera się na współpracy z Uniwersytetem w Wuppertalu, z którym ORGATEC przygotował wspólny projekt już przy poprzedniej edycji targów w 2014. Wtedy młodzi studenci projektowania i designu szukali rozwiązań dla pracy w przyszłości, a wyniki ogólnoeuropejskiego konkursu były prezentowane podczas targów.

Tegoroczna edycja ORGATEC za główny cel postawiła sobie poszukiwania nowych rozwiązań, inspiracji i idei, a także próba wyjścia poza konwencjonalne rozwiązania.

– Jestem pewna, że wielu gości naprawdę zaskoczymy obiektami i pomysłami, prezentowanymi na ekspozycji „Design meets movement” – zapowiada Nina Ramberg Mortensen, Corporate Marketing Coordinator at Linak A/S Denmark, odpowiedzialna za przygotowanie wystawy na ORGATEC 2016. – Powiązanie pomiędzy ergonomicznymi meblami z regulacjami i nowoczesnym designem, widziane w kontekście wyjścia poza tradycyjne biura, najlepiej opisuje ideę wystawy „Design meets movement” szczególne wydarzenie.

Wystawę będzie można zobaczyć na bulwarze, między halami 10 i 11.


Targi ORGATEC odbędą się w Kolonii w dniach 25-29 października.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0