data publikacji

City Centre West to obecnie najdynamiczniej rozwijająca się strefa biurowa w Warszawie.

City Centre West to nie tylko biurowce, ale też bardzo dobrze skomunikowany fragment miasta | Fot. CBRE

Otwarcie II linii metra oraz wzmożona aktywność deweloperów w rejonie Ronda Daszyńskiego na warszawskiej Woli spowodowała prawdziwy rozkwit tej części Warszawy w ostatnich latach.
W raporcie „Rynek Biurowy w Strefie City Centre West” eksperci firmy CBRE objaśniają proces rozwoju nowej strefy biznesowej w Warszawie oraz przedstawiają jej najważniejsze cechy.

Strefa biurowa CCW jest położona 1 km na zachód od Centralnego Obszaru Biznesowego (CBD) i graniczy od zachodu z ul. Karolkową, od wschodu z al. Jana Pawła II, od północy z al. Solidarności i od południa z ul. Koszykową.
Pomimo niewielkich rozmiarów dzielnicy – 2,5 km kw. – znajduje się w niej ponad pół miliona mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej, co przewyższa podaż powierzchni biurowej w większości miast regionalnych w Polsce, m.in. w Poznaniu oraz w Łodzi. Tylko w 2016 roku oddane do użytku zostały tutaj aż trzy znaczące projekty biurowe: Warsaw Spire (wieża), Proximo I oraz Prime Corporate Centre. Pod koniec 2016 roku w CCW w fazie budowy znajdowało się około jednej czwartej całkowitej powierzchni budowanej w Warszawie.

CCW to nie tylko biurowce, ale też bardzo dobrze skomunikowany fragment miasta, rozwijający się w zrównoważony sposób. Projekty tu powstające łączą w sobie wiele funkcji i tworzą nowe przestrzenie publiczne. Po zakończeniu tych inwestycji strefa CCW ma szansę stać się miejscem wyróżniającym się nie tylko w Warszawie, ale także w Europie.

– Wola to dzisiaj najdynamiczniej rozwijająca się dzielnica Warszawy. Projekty urbanistyczne tej skali zazwyczaj powstają poza ścisłym centrum, a w Warszawie to nie tylko centralna lokalizacja, ale też dzięki II linii metra dobrze skomunikowany fragment miasta, rozwijający się w bardzo zrównoważony sposób – podkreśla Michał Olszewski, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy. – Służą temu nie tylko już uchwalone plany miejscowe, ale również wspólna inicjatywa deweloperów i miasta stołecznego Warszawa pod nazwą „Nowa Towarowa”.
To wyjątkowa inicjatywa, dzięki której udało się wywołać dyskusję o roli przestrzeni publicznej w dynamicznie przekształcającej się części Woli, a także wypracować propozycje nowych rozwiązań budujących lokalną tożsamość tego rejonu Warszawy.

– Nowe projekty, które pojawiły na mapie Warszawy w rejonie Ronda Daszyńskiego, wpłyną nie tylko na zmianę krajobrazu biurowego stolicy, ale również na zmianę struktury funkcjonowania miasta –
dodaje Łukasz Kałędkiewicz, Szef działu biurowego w CBRE. – Dynamicznie zmieniająca się część Woli ma szansę stać się przeciwwagą dla CBD, oferującą wysokiej klasy powierzchnie biurowe w bliskiej odległości do centrum.


Powstające tu projekty mieszkaniowe, handlowe, rozrywkowe i kulturalne uczynią z Woli jedną z najatrakcyjniejszych dzielnic Warszawy – nie tylko do pracy, ale do życia.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0