data publikacji

Kolorowe kanapy w strefach spotkań, miejsca pracy cichej, meble które można indywidualnie dostosować do potrzeb, stołówki jak kawiarnie oraz huśtawka w fun-roomie – zaprezentuje na targach w Mediolanie Grupa Nowy Styl.

Organizatorzy targów w Mediolanie zachęcają wystawców do przyszłościowego myślenia i zaprezentowania rozwiązań adekwatnych do nowoczesnej przestrzeni pracy – workplace 3.0
Workplace 3.0/ Salone Ufficio to część międzynarodowych targów Salone del Mobile

Na targach w Mediolanie Grupa Nowy Styl przedstawia nie tylko produkty, ale i konkretne rozwiązania, które warto zaimplementować w obszarach komunikacji, koncentracji czy regeneracji. Stoisko Grupy Nowy Styl o numerach A11 B08 znajdzie się w hali 24 w dniach 4-9 kwietnia.

Workplace 3.0/ Salone Ufficio to część międzynarodowych targów Salone del Mobile. Można się na nich wystawiać tylko na zaproszenie organizatorów. Grupa Nowy Styl w stolicy włoskiego designu będzie gościła po raz drugi. 

Meble Grupy Nowy Styl będą też częścią instalacji artystycznej biura prasowego Interni, przygotowywanej przez Przemysława Mac Stopę w ramach Milan Design Week. Wystawę „Material-Immaterial” będzie można obejrzeć  w dniach 3–15 kwietnia.

Styl pracy w biurze ulega szybkim przeobrażeniom. W odpowiedzi na te zmiany powstają nowe koncepcje aranżacji wnętrza, skupione na potrzebach człowieka (tzw. antropodesign). Pracodawcy zwracają na to coraz większą uwagę, bo właśnie od kreatywności i efektywności ludzi zależy sukces ich firm.
Organizatorzy targów w Mediolanie zachęcają wystawców do przyszłościowego myślenia i zaprezentowania rozwiązań adekwatnych do nowoczesnej przestrzeni pracy – workplace 3.0. Jak na to wyzwanie odpowie Grupa Nowy Styl?

Let your imagination swing

– Poprzez nasze stoisko chcemy  pokazać, że w każdym z nas jest coś z dziecka. To właśnie najmłodsi mają niesamowitą wyobraźnię, która bardzo przydaje się także w pracy. Ponadto dzieci potrafią szczerze cieszyć się z życia. Dlaczego my nie mamy uprzyjemniać sobie dnia pracy drobiazgami, takimi jak napicie się orzeźwiającej lemoniady czy pobujanie się na huśtawce. To pobudza kreatywność oraz ma wpływ na efektywność w pracy, a obecnie mamy wiele możliwości aranżowania biur w ciekawy sposób – mówi Sławomira Rzepkowska, odpowiedzialna za zorganizowanie stoiska Grupy na targach w Mediolanie.

Grupa Nowy Styl zaprosi też odwiedzających stoisko do zabawy z wykorzystaniem najnowszych technologii. Dzięki specjalnym okularom chętni przeniosą się do wirtualnego biura, w którym z łatwością będą mogli zmieniać aranżacje, kolory i systemy meblowe, spacerować po open space, czy zasiąść na komfortowym fotelu w gabinecie menedżerskim.
Aplikację #OfficeVR Grupa Nowy Styl po raz pierwszy zaprezentowała na ubiegłorocznych targach ORGATEC w Kolonii. Aplikacja spotkała się wtedy z ogromnym zainteresowaniem. Od tego czasu została jeszcze udoskonalona, dodano do niej nowe meble i funkcjonalności. 

Bogactwo rozwiązań

Na stoisku Grupy Nowy Styl znajdą się:
-  biurka Play&Work z regulacją wysokości, które pozwalają na pracę zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej (projekt: WertelOberfell),
- krzesła Xenium duo back (projekt: Martin Ballendat) czy Sitag Wave (projekt: Uli Witzig) z intuicyjną regulacją, które zapewniają idealne wsparcie dla kręgosłupa, a przy tym wyglądają bardzo efektownie,
- krzesło Navigo (projekt: Oscar Buffon) – przykład tego, że również ekonomiczne produkty mogą być niezwykle komfortowe,
- krzesła Tauko zaprojektowane przez Przemysława Mac Stopę, które nawiązują do designu z lat 60. i ocieplają przestrzeń biurową, modułowe stoliki z tej samej linii, które dzięki swoim kształtom można ustawić w rozmaitych konfiguracjach,
- system Tepee (projekt: Hilary Birkbeck), który oddziela pracowników wizualnie i akustycznie od osób na open space, pozwalając im na efektywną pracę w skupieniu lub spotkania w niewielkim gronie,
- kolorowe pufy Tapa, które można konfigurować według własnych preferencji (projekt: Mac Stopa), - biurka Levitate autorstwa duetu WertelOberfell, które nawiązują do trendu home office design.
To zaledwie część produktów, która posłużyła Grupie Nowy Styl do zaaranżowania 320 mkw. 

Trafić w sedno

Grupa Nowy Styl ma zarówno produkty, które pozwalają na aranżację inspirującego wnętrza, jak i ekspertów, którzy potrafią doradzić klientom, jak urządzić biuro, żeby wspierało pracowników w wykonywaniu rozmaitych zadań.

– Klienci są coraz bardziej świadomi tego, że otoczenie, w jakim się pracuje, ma ogromny wpływ na efekty biznesowe przedsiębiorstwa. Jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji jest obecnie innowacyjność, a nowatorskie pomysły często powstają, kiedy pracuje się w grupie, a nawet w trakcie spotkań nieformalnych. Dlatego podczas warsztatów, jakie prowadzimy w różnych firmach, to właśnie strefie komunikacji poświęcamy najwięcej uwagi. Aż 9 ze zdefiniowanych przez nas 15 stref dotyczy obszaru komunikacji, różnego rodzaju kreatywne pokoje, strefy małych spotkań czy sale do burz mózgów można zaprojektować z wykorzystaniem pobudzających kolorów i nietypowych mebli. Wartościowe pomysły rzadko przychodzą nam do głowy, kiedy siedzimy za biurkiem – mówi Karolina Manikowska, Dyrektor Działu Badań i Konsultingu Przestrzeni Pracy. – Zresztą metody, jakimi określamy, jaka przestrzeń będzie odpowiednia dla danego klienta, też są często kreatywne. Mamy doświadczenie w organizowaniu np. warsztatów Design Thinking, podczas których powstają makiety przestrzeni przyjaznej pracownikom. Bardzo pomocne są też wywiady z kadrą menedżerską, ponieważ pomagają nam zidentyfikować zadania zatrudnionych, a to właśnie do nich dobieramy konkretne typy przestrzeni. 


Grupa Nowy Styl, projektując wnętrza, bierze pod uwagę potrzeby pracowników, warunki przestrzeni oraz procesy biznesowe realizowane w danej firmie. Połączenie tych trzech elementów daje najbardziej optymalne efekty. Kompetencje w tym zakresie Grupa podkreśla hasłem „We KNOW HOW to #MakeYourSpace”. 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0