data publikacji

Nowa, szersza oferta LVT Allura jest już dostępna. Płytki i panele Forbo przeznaczone są dla biur i miejsc użyteczności publicznej.

Forbo: nowa kolekcja płytek i paneli LVT Allura jest dostępna od stycznia 2017
Forbo: nowa kolekcja płytek i paneli LVT Allura jest dostępna od stycznia 2017

Forbo Flooring wprowadziło na rynek nową kolekcję płytek i paneli LVT Allura, dostępnych w ponad 100 różnych wzorach oraz w kilku konstrukcjach do wyboru. LVT Allurea dostępne są: w systemie bezklejowym typu „loose lay”, tradycyjnie klejonych do podłoża oraz w panelach z systemem łączenia typu „click”.

System podłogowy Allura jest dostępny na rynku od ponad 11 lat i jest to czwarta odsłona tej popularnej kolekcji. Tym razem w ofercie Forbo znalazło się aż pięć różnych rozwiązań podłogowych:

- Allura Core,
- Allura Flex,
- Allura Click,
- Allura Multiformat,
- Allura Domestic (do zastosowań domowych).


Allura Core o stu wzorach

Sercem całej kolekcji jest Allura Core. Kolekcja ta oferuje ponad sto różnych wzorów dostępnych w szerokiej gamie rozmiarów (w tym nowe wymiary o wzorze tzw. jodełki francuskiej lub panele XXL w formacie 180x32cm). Największą jej część stanowią wzory prezentujące strukturę drewna, ale także klasyczne wzory marmuru i betonu oraz przyciągające spojrzenia wzory o abstrakcyjnym charakterze.
Kolekcja Allura oferuje czternaście rodzajów wytłoczeń, które podkreślają teksturę danego wzoru deski czy płytki. Cztery z nich podążają dokładnie za nadrukowanym wzorem. Dzięki tym zabiegom sęki i słoje w drewnie stają się namacalne, potęgując wizualne wrażenie naturalnego materiału.

Allura Flex – szybki montaż, najwyższa jakość

Allura Flex to kolekcja LVT do montażu bezklejowego „loose lay” (instalacja za pomocą środka mocującego do płytek dywanowych). Przeznaczona jest głównie do wnętrz komercyjnych w segmencie biurowym i handlowym oraz wszędzie tam, gdzie bardzo ważnym czynnikiem jest szybka instalacja oraz możliwość montażu na podłogach podniesionych.
Allura Flex to aż 43 różnorodne wzory drewna, wzory podłogi betonowej/kamiennej oraz ciekawe wzory tekstylne. Charakteryzuje się najwyższą jakością wykonania oraz doskonałą stabilnością wymiarową.

Jak drewniane panele z nowej kolekcji Allura wytrzymują kilkanaście kobiet, biegnących w... szpilkach?

Zobaczcie krótki filmik, prezentujący ten test [KLIKNIJ TUTAJ]

 

Allura Click i Multiformat

Allura Click to rozwiązanie podłogowe dostępne w formie płytek lub paneli w 38 wzorach do wyboru. Panele instalowane są bez użycia kleju za pomocą mocnego i precyzyjnego systemu Click.
Tak jak pozostałe produkty Forbo, Allura Click jest bardzo mocna i trwała, a specjalna warstwa siatki z włókna szklanego gwarantuje uzyskanie jeszcze lepszej stabilności wymiarowej.

Uzupełnieniem kolekcji głównych jest Allura Multiformat czyli zebrana kombinacja 34 wzorów, które dostępne są we wszystkich trzech konstrukcjach (klejona, Flex i Click) do wyboru. Oferta ta przeznaczona jest głównie do kanału dystrybucyjnego oraz wszędzie tam, gdzie wymagane są różnorodne rozwiązania podłogowe przy zachowaniu tego samego wzoru i tej samej kolorystyki paneli.
Dla budownictwa mieszkaniowego przeznaczona jest ostatnia kolekcja: Allura Domestic o warstwie użytkowej w grubości 0,4 mm. To bardzo atrakcyjne rozwiązanie podłogowe, które trwałością i stabilnością wymiarową nie ustępuje kolekcji komercyjnej.Wszystkie produkty Allura są produkowane z wyselekcjonowanych surowców, sprawdzanych pod kątem jakości w zakładzie produkcyjnym w Holandii. Ich produkcja odbywa się przy użyciu odnawialnych źródeł energii oraz z wykorzystaniem kontrolowanego materiału z recyklingu. Allura jest produktem bezpiecznym, całkowicie bezftalanowym oraz o niskiej emisyjności substancji lotnych do otoczenia. Jest to aktualnie najbardziej zaawansowana technologicznie i wzorniczo podłoga LVT na rynku.

Wszystkie kolekcje Allura dostępne są od 1 stycznia 2017r.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0