data publikacji

We współczesnych biurach istnieje potrzeba tworzenia miejsc spotkań nie tylko w formie tradycyjnych sal konferencyjnych. Duże znaczenie ma również luźniejszy kontakt wśród pracowników i możliwość wspólnego odpoczynku.

Soft Seating Bazalto | Fabryka Mebli Biurowych MDD


Takie miejsca można zaaranżować dzięki kompozycjom puf Bazalto, z których ułożymy dowolne układy w zależności od potrzeb. Przeznaczone są one właśnie do stref chilloutu, ale sprawdzą się także w publicznych poczekalniach i holach.

Dwie wysokości puf tworzą siedzisko oraz moduł spełniający rolę oparcia. Nieregularna forma mebli nawiązuje do heksagonalnego kształtu kamieni występujących na terenie Grobli Olbrzyma w Irlandii Północnej.
Twórcą designu Bazalto jest Andreas Krob. Studiował wzornictwo przemysłowe na Muthesius Academy of Fine Arts and Design w Kilonii. Po spędzonym we Włoszech semestrze rozpoczął działalność jako designer-freelancer podejmując się zleceń od różnych firm międzynarodowych.

W 2002 roku Krob zamieszkał na stałe w Szwajcarii, gdzie rok później otworzył wraz z żoną Utą b4K – Bureau4Dimensions Krob. Studio skupia się na innowacyjnych projektach z dziedzin designu i architektury. Opracowywane przez nie meble i rozwiązania charakteryzują się unikalnością, a także wypracowanym przez lata stylem. Podstawowym aspektem pracy b4K jest to, że znacznie wykracza ona poza zwykłe tworzenie mebli.

Firma zwraca szczególną uwagę na aspekty takie jak: sposób funkcjonowania w przestrzeni, jakość oraz ergonomię. Każdy element jest wykonywany ze zrozumieniem jego funkcji i znaczenia.
b4K współpracuje z czołowymi europejskimi firmami w obszarze tworzenia najwyższej klasy mebli.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
0.0