data publikacji

Pracownikom biurowym niełatwo jest odnaleźć się w lawinie papierowych dokumentów. Dlatego w cenie są rozwiązania, umożliwiające łatwe zarządzanie fakturami, umowami, ofertami.

Kodak alaris wprowadził właśnie na rynek trzy nowe urządzenia

Wiele firm i instytucji znalazło już na to sposób: skanują dokumenty i przechowują je w formie elektronicznej.

Kodak alaris, posiadający wieloletnie doświadczenie w obszarze skanerów dokumentowych, wprowadził właśnie na rynek trzy nowe urządzenia.

Dokumenty: dlaczego cyfrowe?

Elektroniczny obieg dokumentów w firmie nie oznacza pozbycia się tysięcy papierowych faktur, umów itd. Część z nich (z różnych przyczyn) firmy przechowują w fizycznej postaci. Jednak posiadanie ich elektronicznych odpowiedników to wiele zalet:
- można szybko znaleźć taki dokument,
- jest on dostępny dla wielu osób,
- w przypadku firm wielooddziałowych - łatwo do niego dotrzeć z każdej lokalizacji.

Klucz do ucyfrowienia

Nie każdy skaner dokumentowy dobrze poradzi sobie z zadaniem przetworzenia do postaci elektronicznej różnych materiałów: pojedynczych arkuszy, długich dokumentów czy plastikowych kart.
Kodak alaris, doświadczony na rynku producent skanerów dokumentowych dla firm i instytucji, wprowadził właśnie na rynek trzy nowe modele: i2420, i2620 oraz i2820. Urządzenia są kompaktowymi skanerami do dokumentów, idealnymi dla grup roboczych i innych zastosowań rozproszonych.

Technologie, które ulepszają jakość e-dokumentów

Nowe skanery Kodak alaris posiadają wiele funkcji, wpływających na lepszą jakość skanowanych dokumentów, a także przetwarzanie ich do formatu, który pozwala na łatwe zarządzanie i wyszukiwanie potrzebnych informacji.
Przykładowo technologia Perfect Page koryguje wszelkie niedoskonałości na cyfrowym dokumencie, natomiast aplikacja Smart Touch pozwala na zainicjowanie z poziomu jednego przycisku procesu skanowania i dalszej procedury postępowania z dokumentem, m.in. wysłanie go do poczty e-mail, Sharepoint czy usługi w chmurze.

W nowych skanerach Kodak alaris narzędzie Smart Touch zostało rozszerzone o czytnik kodów kreskowych. Podczas skanowania użytkownik może przypisać wirtualnemu dokumentowi etykietę – kod kreskowy. Dzięki temu łatwo jest zlokalizować taki dokument lub całą kategorię.

Nowe skanery dokumentowe Kodak alaris są dostępne w ofercie Veracomp. Ceny netto:
- Kodak i2420: 895 euro
- Kodak i2620: 1195 euro
- Kodak i2820: 1695 euro


Kodak alaris to skanery dwustronne, przy rozdzielczości 200/300 dpi i skanowaniu w skali szarości lub czarno-białym, model i2420 przetwarza w ciągu minuty do 40 stron (80 obrazów), i2620 - do 60 stron (120 obrazów), natomiast i2820 - do 70 arkuszy (140 obrazów). W przypadku skanowania w kolorze jest to do 40 stron na minutę dla każdego urządzenia.
W zależności od modelu, rekomendowana wydajność wynosi od 5 do 8 tys. stron dziennie.

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0