data publikacji

Firma Inter Cars zaprezentowała wyniki spółki za miniony rok i opowiedziała o kierunkach dalszego rozwoju. Plany są obiecujące!

 

Na spotkaniu i konferencji, która odbyła się 23 czerwca w warszawskim Hiltonie, obecnych było kilkaset osób – nie tylko członkowie zarządu Inter Cars, ale też pracownicy, współpracownicy, kontrahenci oraz przedstawiciele mediów.

Oprócz omówienia wyników finansowych i najważniejszych dla firmy wydarzeń z 2014 roku, przypomniane zostały też kluczowe kamienie milowe w rozwoju Inter Cars na przestrzeni ostatnich 25 lat. Czas ten obfitował w zmiany – nie tylko na naszym rynku, ale też w ramach samej firmy (przejęcia, konsolidacje, rozbudowa, wejście na Giełdę Papierów Wartościowych).

W samym tylko 2014 roku Inter Cars otrzymał tytuł Giełdowej Spółki Roku, uhonorowany też został Certyfikatem Wiarygodności Biznesowej oraz nagrodą Ministra Skarbu Państwa za najlepszą komunikację z inwestorami, prowadzoną przez stronę internetową.

Firma wielokrotnie udowadniała, że śledzi zmiany na rynku (także te w sferze nowoczesnych technologii) i potrafi je skutecznie przekuć na swoją korzyść, a tym samym zyski i rozwój firmy. Tu można wymienić choćby pierwszy z serii projektów internetowych Inter Cars, czyli platformę Motointegrator.pl, łącząca w prosty sposób dostawców usług warsztatowych z klientami końcowymi.

– Obecnie konsumenci i klienci są coraz bardziej wymagający, dlatego też nie poprzestajemy na jednym rozwiązaniu – podkreśla Krzysztof Soszyński, Wiceprezes Zarządu. – Projektujemy kolejne ścieżki mając świadomość, że musimy nie tylko nadążyć za klientem, ale że powinniśmy umieć go wyprzedzić.

A plany firmy? Obecnie trwają prace nad budową nowoczesnego centrum logistycznego Inter Cars w Zakroczymiu. W planach jest budowa kompleksu, złożonego z trzech hal. Będzie to jedno z najnowocześniejszych centrów logistycznych w Europie, zatrudniające początkowo co najmniej 250 osób (docelowo - ok. 650). Wartość tej inwestycji szacowana jest na 155 mln zł, powierzchnia zabudowy to szacunkowo 40-60 tys. mkw.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
3.9