data publikacji

Żywe kolory, oryginalne kształty i ekologiczne rozwiązania – oto najnowsze drukarki Samsunga, uhonorowane iF Design Award na targach IFA 2014.

Samsung zaprezentował na IFA cztery koncepcyjne modele urządzeń, które umożliwią drukowanie w niestandardowy, atrakcyjny sposób - przeznaczone dla SOHO. - Prostota, mobilność i szybka gotowość do pracy to trzy podstawowe założenia projektu koncepcyjnych drukarek firmy Samsung. Urządzenia to odpowiedź na trend mobilnego drukowania w domu i w biurze oraz rosnącą popularność technologii przyjaznych dla środowiska – komentuje Seungwook Jeong, główny projektant działu Printing Solutions w Samsung Electronics. - Cieszymy się, że możemy zaoferować użytkownikom z segmentu małych firm i biur domowych nowe doświadczenia związane z drukowaniem.
Vase zaskakuje wyglądem, nie przypomina w żaden sposób typowej drukarki. To monochromatyczna, mobilna drukarka laserowa zaprojektowana tak, aby zajmować jak najmniej miejsca w domowym biurze. Pionowe ustawienie umożliwia także podawanie papieru od góry. Drukarka została zaprojektowana w kilku neutralnych kolorach, przez co wtapia się w otoczenie i współgra z wystrojem pomieszczenia.
Egg Tray to przyjazne dla środowiska opakowanie z kasetą i tonerem, wykonane w całości z papieru makulaturowego. Zamiast tradycyjnego kartonu mieszczącego produkt zabezpieczony wypełniaczem amortyzującym wstrząsy, instrukcję obsługi i kartę gwarancyjną w Egg Tray zastosowano wytłaczankę z masy papierowej i papier makulaturowy. Takie rozwiązanie nie tylko ogranicza koszt materiałów, ale jest także bardziej ekologiczne.
Pozostałe dwa nowe modele to One & One (monochromatyczna drukarka laserowa o hybrydowej konstrukcji, umożliwiającej drukowanie w dwóch kolorach, gdzie dodatkowa kaseta z tonerem pozwala wzbogacić standardowy czarno-biały wydruk o akcenty w kolorach cyjan, magenta lub żółtym) oraz Mate - monochromatyczna drukarka laserowa, umożliwiająca dostosowanie koloru urządzenia tak, by harmonizowało z wystrojem pokoju. Panele można zmieniać według indywidualnych upodobań.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0