data publikacji

Własne biura, stanowiska pracy, hale, pomieszczenia socjalne, firmowe auta - to najlepsza wizytówka firmy, która profesjonalnie zajmuje się oklejaniem wnętrz i flot samochodowych.

 

Zapraszamy na zapoznawczy spacer po wyjątkowym miejscu, w którym tworzy się projekty coraz gęściej wypełniające nasze biura i ulice – czyli gliwickim biurze i halach Oklejsie.pl.

Trochę historii…

Na polskim rynku jest tylko kilka profesjonalnych firm, które zajmują się oklejaniem największych flot samochodowych w kraju. I jeszcze mniej takich, które podejmą się oklejania wielkometrażowych powierzchni biurowych. Oczywiście, bez trudu znajdziemy nieduże agencje,  oferujące oklejanie szklanych witryn czy reklamę wizualną. Ale ile znacie takich, którym swoje siedziby powierzą marki takie jak Ergo Hestia, Hybris czy Possible?
Dlatego znaleźliśmy firmę, która naprawdę zna się na rzeczy. Właściciele zaprosili nas na mały obchód i krótką rozmowę, dzięki czemu poznaliśmy ich pracę od kuchni i dziś możemy pokazać Wam ich firmową przestrzeń.
Firma działa od 2007 roku i z biegiem lat wyspecjalizowała się, na dobre poświęcając się oklejaniu reklamowemu samochodów, zmianie koloru aut oraz oklejaniu powierzchni (głównie biurowych). Dzięki temu świadczy kompleksowo, w stu procentach we własnym zakresie, szereg usług: wymiarowanie, projektowanie, materiały, wydruki i laminowanie oraz aplikację.
Często też współpracuje z biurami architektonicznymi już na etapie projektowania biur. Realizacje Oklejsie.pl znajdziecie m.in. w biurach Hybris (o których pisaliśmy w tym artykule), Possible, gliwickim salonie Hondy, sklepach Strellsona czy na witrynach Ergo Hestii.
Część tych projektów możecie obejrzeć także tutaj: Oklejsie.pl.

Biura jedyne w swoim rodzaju

Wiadomo, że wszystko zaczyna się na własnym podwórku. To najlepsze miejsce na próbkę swoich możliwości i umiejętności, które w sposób naturalny są prezentowane klientom.
Biura Oklejsie.pl to w 90 procentach open space. Ta formuła została niejako wymuszona przez konieczność stałego kontaktu między członkami poszczególnych zespołów - logistykami, grafikami, handlowcami i informatykami. To właśnie jest serce gliwickiego centrum dowodzenia.
Biuro powstało z przekształcenia starej hali, znajdującej się przy ul. Kolberga. Studio architektoniczne Superpozycja Architekci zaadoptowało te wnętrza pod wyjątkową przestrzeń biurową. To głównie surowa, pomalowana na biało cegła oraz białe betonowe ściany i podłogi. Biel przełamują pomarańczowe detale. Folią transparentną w tym kolorze została wyklejona np. sala konferencyjna, którą widać na jedym ze zdjęć. Biuro zarządu zostało zaprojektowane w tym samym klimacie.

Hale i efektywność

Aby umożliwić stały kontakt między działem kreatywnym, produkcji i realizacji, Oklejsie.pl zaadoptowało znaczną powierzchnię starego budynku, w którym mieści się jej biuro, pod przestrzenne hale. Dzięki temu mogą prowadzić prace na kilku samochodach jednocześnie.
Co więcej - wysokość hali umożliwia wprowadzenie do niej wielkogabarytowych pojazdów ciężarowych. Tuż obok hal firma postawiła dodatkową halę namiotową, w której mieszczą się również autokary i ciągniki. Sąsiadowanie ze sobą biura oraz hal służy maksymalnie efektywnemu wykorzystaniu przestrzeni, ale również temu, by pracownicy bez przeszkód mogli wymieniać się informacjami i być w stałym kontakcie.

Oklejanie - kilka słów o technologii i jej zaletach

Inne folie stosuje się do tuningu samochodów, a inne do „tuningu” pomieszczeń. Folie dobiera się pod kątem ich przeznaczenia oraz rodzaju powierzchni: witryn, szyb, ścian, szklanych ścian, stoisk handlowych itd.
Optymalnie jest wiedzieć już na etapie projektu architektonicznego danej przestrzeni czy biura, czy będą stosowane folie do dekoracji wnętrz. Wtedy prace można zgrać tak, żeby uzyskać najlepszy efekt wizerunkowy. Na polskim rynku do profesjonalnych realizacji wykorzystuje się przede wszystkim folie do oklejania wnętrz od producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość i trwałość materiałów. Mowa tutaj o markach takich jak 3M, Orafol czy MACTac. Orafol to przede wszystkim winylowe folie polimeryczne, które świetnie sprawdzą się przy aplikacjach wewnętrznych - do oznaczeń na ścianach, inskrypcji czy jako elementy dekoracyjne. MACtac oferuje bardzo dobre materiały  (polimeryczne folie ploterowe PVC) do dekoracji szklanych powierzchni (witryn, okien, drzwi). 3M to z kolei zarówno folie do zadruku, transparentne, do zmiany koloru, ale też m.in. bardzo popularna folia Fasara. Ta transulcentna folia okienna dzięki swoim właściwościom i dostępnym wzorom stanowi nie tylko piękny element ozdobny szklanych powierzchni, ale też zapewnia ochronę przed promieniowaniem UV i chroni przed nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczeń.
Grafika reklamowa na foliach to jeden z najprostszych, a przy okazji najlepszych i stosunkowo niskokosztowych sposobów na transformację powierzchni biura. Sposoby jej zastosowania ogranicza właściwie tylko wyobraźnia.

- Sami byliśmy zaskoczeni efektem, mimo że realizowaliśmy w stu procentach autorski projekt i pomysły. Wprowadzenie kolorystycznych detali w biurową biel, wyklejenie oznaczeń na drzwiach oraz na zewnętrznych ścianach budynku, w którym mieszczą się hale, oklejenie wybranych ścian w biurze, kuchni oraz łazienkach - to całkowicie zmieniło odbiór przestrzeni – komentują właściciele Oklejsie.pl. – Trwałość folii testujemy od 3 lat i jak dotąd sprawdzają się bez zarzutów. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, co potwierdzają reakcje odwiedzających nas klientów.


Przykłady transoformacji pomieszczeń i powierzchni biurowych znajdziesz tutaj
Zainteresowanych tematem oklejania reklamowego odsyłamy do katalogu Oklejsie.pl


 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0