data publikacji

Ze wstępnych prognoz opublikowanych przez Garnera wynika, że sprzedaż komputerów PC na globalnych rynkach znowu zaczyna rosnąć. 


Globalna sprzedaż komputerów PC w trzecim kwartale 2014 roku sięgnęła 79,4 miliona sztuk. Na rynkach EMEA w ręce użytkowników trafiło łącznie 24 miliony komputerów, co oznacza 9,6-procentowy wzrost w stosunku do analogicznego okresu w roku ubiegłym. ASUS z 16,9-procentowym wzrostem sprzedaży znalazł się w pierwszej piątce producentów w globalnych zestawieniach.
Analitycy Gartnera prognozują, że rosnące słupki sprzedaży w krajach Europy Zachodniej i Ameryki Północnej oraz Europy Środkowo-Wschodniej, Bliskiego Wschodu i Afryki mogą zwiastować poprawę koniunktury w segmencie komputerów PC. Rynki EMEA trzeci kwartał 2014 roku zamknęły z 9,6-procentowym wzrostem w stosunku do analogicznego okresu w 2013.
Motorem rozwoju dla globalnego rynku jest pięciu producentów – oprócz ASUS są to: Lenovo, HP, Dell i Acer. To właśnie oni odpowiadają za 3/4 globalnej sprzedaży. ASUS wykazuje największą dynamikę wzrostu, notując aż 16,9-procentowy wzrost sprzedaży rok do roku.
- Rynek elektroniki użytkowej dojrzewa, a wraz z nim stopniowo rośnie świadomość technologiczna konsumentów. Na rynku dostępnych jest wiele kategorii urządzeń, które są wzajemnie komplementarne: notebooki, tablety, smartfony i nowa kategoria tzw. technologii noszonych. Użytkownicy zdają sobie sprawę, że smartfony i tablety służą przede wszystkim do konsumpcji treści, zaś komputery PC, dzięki większej mocy obliczeniowej i możliwościom multimedialnym, pozwalają na tworzenie kontentu – mówi Sławomir Stanik, Country Manager w ASUS Polska.1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0