data publikacji

La Maison Gourmand - restauracja z francuskim duchem na warszawskiej Woli - to jedno z najnowszych miejsce w stolicy, gdzie można zjeść o wiele smacznie i tanio.

 

Można tu zjeść lunch za 20 zł, spróbować lodów słynnych od 20 lat (niektórzy mówią, że najlepsze w Warszawie), delektować się quichem i pysznymi deserami, przyrządzanymi ze składników sprowadzanych specjalnie z Francji!
Lokal działa od lipca na parterze bloku przy ul. Chłodnej 15. To przedsięwzięcie pani Sandry, która postanowiła sprowadzić do Polski bliską swojemu sercu, szeroko pojętą kuchnię śródziemnomorską. Z przewagą Francji. Lokal jest podzielony na części Patisserie, Cuisine Lounge, Bakery, Ice Cream. Wchodząc widzimy właśnie część, gdzie możemy kupić lody i wypieki - m.in. bagietki, bułki, muffiny, croissanty, macarons, brioche, quiche... Och, te quiche! Są kwintesencją francuskiej przekąski!
Można kupić tu m.in. quiche lorraine (z jajkiem i boczkiem), quiche chevre (z kozim serem i szpinakiem). My próbowaliśmy quicha St. Jacques - z owocami morza. Jest wyśmienity - spód jest kruchy, całość zalana pysznym serem, a owoce morza nie narzucają się smakiem. Pycha!
- Długo szukaliśmy przyrządzając nasze specjały smaku. Coś robiliśmy nie tak, bo ten smak był inny niż we Francji - mówi właścicielka. - Wszystko się zmieniło, gdy zaczęliśmy sprowadzać z Francji produkty. Tu teraz smakuje wszystko jak we Francji!
Zaletą restauracji jest także niedroga - jak na Warszawę - oferta śniadań czy lunch menu. A to miejsce położone na Woli, w pobliżu licznych biurowców, których powstaje tu całkiem sporo. Jak jest francuska kuchnia, to nie może brakować wina. I racja! Nie uświadczymy tu win z tzw. masówki. Są bardzo dobre wina z ofert importera Solera - m.in. Sancerre, Cotes du Rhone, Saint Julien, Chateauneuf du Pape, Barolo, Waszyngton. Karta stosunkowo krótka, ale imponująca.
Ale specjalnością lokalu i szczególnym powodem do dumy jest cukiernia, w której serwowane są prawdziwe francuskie desery i słodkości, wypiekane na miejscu przez Mistrza Świata w Cukiernictwie - Michella Wiloume. To miejsce trzeba odwiedzić.

La Maison Gourmand
Warszawa
ul. Chłodna 15
tel. 22 652 36 60
godziny otwarcia:
pon-nd 8.00-23.00

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
4.1