data publikacji

Jest już gotowe nowe biuro firmy Epson w Warszawie. Znajduje się ono w kompleksie The Park przy ul. Krakowiaków. Biurowiec jest nowoczesny i „zielony”.

Jednym z najważniejszych atutów The Park Warsaw jest zieleń
W budynku położony duży nacisk na energooszczędność – uwzględniono więc odpowiednie współczynniki przenikania energii słonecznej w przeszkleniach elewacji, a zastosowanie żaluzji wewnętrznych pozwala redukować zyski ciepła od słońca.

 


Zieleń oraz bioróżnorodność

Jak podkreślają przedstawiciele Epsona, jednym z najważniejszych atutów The Park Warsaw jest zieleń. Cała przestrzeń pomiędzy budynkami jest wyłączona z ruchu kołowego i została zagospodarowana starannie dobraną roślinnością i naturalnymi materiałami, zgodnie z zasadami biophilic design.

Zastosowanie różnorodnej zieleni (nasadzeń drzew, krzewów i bylin) w ramach projektu wpływa na zwiększenie różnorodności terenu poprzez przywrócenie zieleni na terenie projektu oraz polepszenie jakości powietrza mikrootoczenia. Wpływa także na dobre samopoczucie pracowników kampusu (sprzyjają temu doskonały view-out, zielone strefy chill-out pomiędzy budynkami, służące do pracy na zewnątrz lub odpoczynku, a także zmniejszeniu stresu). Z kolei zapewnienie współczynnika refleksyjności w przeszkleniach elewacji na poziomie 15 proc. lub mniej odbicia zewnętrznego ma ogromne znaczenie w zapobieganiu kolizji ptaków z szybami okiennymi.

The Park Warsaw umożliwia optymalizację zużycia wody na kilka sposobów. Może dziać się to poprzez odzyskiwanie wody deszczowej w celu wykorzystania jej do podlewania zieleni oraz do spłukiwania toalet, poprzez zastosowanie armatury sanitarnej o niskim przepływie, a także przez stosowanie systemu detekcji wycieków wody (w celu minimalizowania zużycia wody w przypadku awarii).
W ramach The Park Warsaw zapewniona jest pełna infrastruktura rowerowa (stojaki na rowery w garażu podziemnym, szatnie i prysznice).

W budynku położony duży nacisk na energooszczędność – uwzględniono więc odpowiednie współczynniki przenikania energii słonecznej w przeszkleniach elewacji, a zastosowanie żaluzji wewnętrznych pozwala redukować zyski ciepła od słońca. Budynek wyposażony został w energooszczędne windy oraz oświetlenie LED.

Zastosowany system BMS (czyli System Zarządzania Budynkiem) wspiera efektywne zarządzenie energią i pozwala na obniżenie kosztów eksploatacji budynku poprzez automatyczne włączanie i wyłączanie instalacji oświetlenia, ogrzewania/klimatyzacji w konkretnych warunkach.

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0