data publikacji

Poznaliśmy już najnowszy raport środowiskowy Forbo Flooring, będący podsumowaniem działań firmy w minionym roku.

Wykładziny Forbo to produkty przyjazne środowisku, o niskiej emisji lotnych związków organicznych, poprawiające jakość powietrza i redukujące hałas w pomieszczeniu

Forbo Flooring, producent wykładzin podłogowych, publikuje kolejny, piąty już raport środowiskowy, opracowany zgodnie z międzynarodowymi standardami raportowania GRI. Raport stanowi przejrzyste i czytelne podsumowanie gospodarczych, społecznych i środowiskowych działań Forbo w 2016 roku.

Forbo od wielu lat konsekwentnie podąża drogą zrównoważonego rozwoju. Misją firmy jest dostarczanie bezpiecznych, trwałych i higienicznych rozwiązań podłogowych, które w pozytywny sposób wpływają na zdrowie, komfort i dobre samopoczucie osób znajdujących się w ich otoczeniu.

Wykładziny Forbo to produkty przyjazne środowisku, o niskiej emisji lotnych związków organicznych (LZO), poprawiające jakość powietrza w pomieszczeniu, redukujące hałas i posiadające w ofercie duży wybór wzorów o wysokim współczynniku LRV.

Jeden ze sztandarowych produktów Forbo, linoleum, uznano za najbardziej ekologiczną wykładzinę na świecie. Jest nie tylko całkowicie naturalna, ale również neutralna pod względem emisji CO2 do powietrza podczas produkcji.

Produkty Forbo posiadają możliwie największą zawartość materiału z recyklingu. W przypadku płytek dywanowych jest to ponad 50 proc., natomiast przy wykładzinach flokowanych (Flotex) aż 67 proc. – najwięcej na rynku. Jednocześnie wykładzina Flotex uzyskała aprobatę Instytutu Alergologicznego Allergy UK jako najbardziej higieniczna wykładzina dywanowa, zalecana do takich miejsc, jak placówki edukacyjne czy służby zdrowia.

Do 12 zakładów produkcyjnych Forbo w 2016 dołączyła nowa fabryka w Coevorden (Holandia), produkująca wykładziny homogeniczne PVC. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technologii uzyskano wykładzinę o wyjątkowych parametrach technicznych, bardzo niskiej emisyjności oraz całkowicie bezftalanową. Fabryka w Coevorden, jak pozostałe zakłady produkcyjne Forbo znajdujące się w Wielkiej Brytanii, Rosji, Szwajcarii, Holandii i we Francji, wykorzystuje energię ze źródeł odnawialnych i nie tworzy żadnych odpadów.

 


Szczegółowe informacje dotyczące wpływu poszczególnych produktów, jak i całego przedsiębiorstwa na środowisko znaleźć można w raporcie.

Więcej informacji: https://www.forbo.com/flooring/pl-pl/srodowisko/pg96yx

 

Od listopada w warszawskiej Hali Koszyki działa showroom Forbo, gdzie na miejscu można obejrzeć dostępną ofertę wykładzin i rozwiązań podłogowych, zasięgnąć rady eksperta i znaleźć liczne inspiracje - zapraszamy serdecznie!

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0