data publikacji

Marmoleum Modular to niezwykła kolekcja naturalnych płytek w różnorodnych rozmiarach i kolorach, które pozwalają na stworzenie unikatowych wzorów na podłodze.

Marmoleum Modular | Forbo Flooring

W ofercie Forbo Flooring (producenta płytek Marmoleum Modular) dostępne są płytki i panele o wzorze drewna, kamienia, betonu i marmuru, a także wzory teksturowane (z widocznym tłoczeniem), które można zestawiać na podłodze na dowolne sposoby.

Marmoleum Modular to – podobnie jak pozostałe produkty marki Forbo Flooring – kolekcja przyjazna środowisku naturalnemu, neutralna przy produkcji pod względem emisji CO2, wolna od ftalanów i PVC.

Co istotne, płytki i panele Marmoleum Modular są niezwykle łatwe w transporcie, przechowaniu i instalacji. Każda płytka Marmoleum Modular jest uzyskiwana z materiału bazowego, a krawędzie płytek są lekko „podcięte”, co pozwala na idealne złączenie płytek.

Nie sprawiająca problemu i nie zajmująca zbyt wiele czasu pielęgnacja to kolejna z zalet tego produktu. Marmoleum Modular jest pokryte dwuwarstwową powłoką ochronną Topshield2, dzięki czemu materiał jest bardziej odporny na brudzenie, zarysowania czy zaplamienia, a także w mniejszym stopniu jest narażony na wycieranie.

Marmoleum Modular to kolekcja, która pozwala na stworzenie wymarzonej podłogi. Ta naturalna, produkowana zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju podłoga jest dostępna w formie płytek (wymiary 50 x 50 cm oraz 50 x 25 cm) oraz paneli (100 x 25 cm).

 


Kluczowe właściwości płytek Marmoleum Modular:

1. Stworzone przez naturę
• produkowane z naturalnych surowców
• przyjazne środowisku naturalnemu; neutralne przy produkcji pod względem emisji CO2
• nie zawierają PVC, wolne od ftalanów, niskoemisyjne

2. Nieograniczone możliwości wzornicze
• naturalny, realistyczny wygląd
• szeroki wybór wzorów, kolorów i formatów, które można dowolnie zestawiać na podłodze
• dodatkowo kolekcja z tłoczeniem (teksturowana) – dla wzmocnienia efektu na podłodze

3. Niezawodne w użyciu
• łatwe w przechowaniu i instalacji, nie wymagają spawania; pojedyncze płytki z łatwością można wymienić
• warstwa spodnia z przetworzonego poliestru zapewnia doskonałą stabilność wymiarową
• proste w utrzymaniu czystości
• po okresie przydatności – mogą zostać poddane recyklingowi


GALERIA ZDJĘĆ


Zrównoważony wybór

Marmoleum to najbardziej ekologiczna wykładzina na świecie, wytwarzana w 97 procentach z surowców naturalnych. Sercem Marmoleum jest len – kluczowy surowiec linoleum. Marmoleum zawiera 43 proc. recyklatów, co redukuje potrzebę pozyskiwania surowców naturalnych.

• Marmoleum nie zawiera ftalanów, plastyfikatorów ani żadnych dodatków, poprawiających wygląd, podwyższających profil ekologiczny czy ulepszających elastyczność i stabilność wymiarową.

 Marmoleum posiada 30 razy niższą zawartość Lotnych Związków Organicznych, niż ta wymagana przez normę europejską, a także o 50 proc. niższą emisję CO2 w porównaniu do innych wykładzin elastycznych.

• Marmoleum posiada liczne międzynarodowe certyfikaty (m.in. Blue Angel, The Nordic Swan, Nature Plus). Może być więc wykorzystywane w inwestycjach, starających się o certyfikaty LEED (materiał regionalny, łatwo odnawialny, niskoemisyjny, duża zawartość surowca z recyklingu).
I co najważniejsze: za pomocą płytek i paneli Marmoleum Modular można stworzyć indywidualny wzór na podłodze.

Dostępne wzory i kolory można zobaczyć tutaj

 

 

 

 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0