data publikacji

Wykładzina Marmoleum – jest neutralna pod względem emisji CO2. Forbo produkuje ją z naturalnych składników, pochodzących m.in. z roślin jednorocznych lub drzew.

Forbo Marmoleum to produkt, który idealnie wpisuje się w strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych

Wśród naturalnych składników, używanych do produkcji Marmoleum, znajdziemy m.in. olej lniany, wyciskany z ziaren lnu, jutę, która wykorzystywana jest jako warstwa spodnia oraz mączkę drzewną, pozyskiwaną z lasów posiadających certyfikat PEFC. Surowce te, wykorzystywane do produkcji linoleum, podczas całego swojego życia pochłaniają duże ilości CO2.

Warto podkreślić kluczowe właściwości Marmoleum:

• wyprodukowana w 100 proc. z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii
• składa się w 97 proc. z naturalnych surowców
• jest produkowana bez dodatków PVC, PET, sztucznych dodatków oraz plastyfikatorów,
• zawiera 43 proc. materiałów, pochodzących z recyclingu
• zgodność z klasyfikacją REACH, dotyczącą ochrony zdrowia ludzi i środowiska;
• zawiera mączkę drzewną, pozyskaną wyłącznie z lasów posiadających certyfikat PEFC (zrównoważona gospodarka leśna).

Tworzenie Marmoleum to sztuka – oraz proces, który wymaga czasu. Naturalne surowce po wymieszaniu dojrzewają aż do osiągnięcia odpowiedniej elastyczności. W ciągu pięciu tygodni, w czasie których trwa produkcja linoleum, energia zużywana jest głównie przy procesie kalandrowania oraz ogrzewania komór suszarniczych, które regulują proces schnięcia rolek linoleum.
Linoleum Forbo wytwarzane jest w nowoczesnych środowiskach produkcyjnych, zasilanych całkowicie zieloną energią elektryczną. Produkcja odbywa się w Assendelft w Holandii oraz w Kirkcaldy w Szkocji.

Jak wygląda produkcja trwałej wykładziny Forbo z ekologicznych, naturalnych surowców, można zobaczyć na krótkim filmiku


Marmoleum to produkt, który idealnie wpisuje się w strategię redukcji emisji gazów cieplarnianych, dlatego tez planując wymianę wykładziny w biurze, szpitalu czy innym obiekcie warto wybrać naturalny produkt, który jest neutralny dla środowiska pod względem emisji CO2. Wykładzina Mamoleum to produkt, który może okazać się bardzo przydatny przy uzyskiwaniu punktów w procesie certyfikacji LEED czy też BREEAM.

Punkty można zdobyć w kategoriach:
- produkt regionalny,
- produkt łatwoodnawialny,
- produkt o dużej zawartości surowca z recyklingu,
- materiał niskoemisyjny.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0