data publikacji

Cloud portal office v2.0 to rozwiązanie nowej generacji do przechowywania danych w chmurze i zarządzania dokumentami.

Usystematyzowane repozytorium dokumentów i funkcje wyszukiwania w Cloud Portal Office dają upoważnionym pracownikom możliwość natychmiastowego dostępu do informacji, z każdego miejsca i urządzenia | Fot. biuro-kreacja.info

Sharp poinformował o wprowadzeniu na rynek Cloud Portal Office (CPO) v2.0 – oprogramowania do przechowywania danych w chmurze, współpracy między użytkownikami i  prostego obiegu zadań.

Cloud Portal Office v2.0 to rozszerzenie usługi, która już teraz obejmuje podstawowe funkcje zarządzania dokumentami, ułatwiające porządkowanie, odnajdywanie i wykorzystanie informacji, co zwiększa wydajność pracy w biurze i zmniejsza koszty.
Cloud Portal Office, dostarczany w modelu Software as a Service (SaaS, oprogramowanie jako usługa), jest idealny dla małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą na wzór dużych korporacji czerpać korzyści z usług usprawniających przepływ dokumentów, ale nie wymagających wydatków ani zobowiązań.

Według IDC pracownicy poświęcają aż 44 proc. swojego czasu na odszukiwanie informacji potrzebnych im do wykonywania pracy, co znacznie zmniejsza wydajność oraz wpływa negatywnie na wyniki firmy.

Usystematyzowane repozytorium dokumentów i funkcje wyszukiwania w Cloud Portal Office dają upoważnionym pracownikom możliwość natychmiastowego dostępu do informacji, z każdego miejsca i urządzenia, pozwalając tym samym na dokładniejszą i wydajniejszą pracę. Przyspieszając odnajdywanie informacji Cloud Portal Office przyspiesza również wykonywanie często powtarzanych czynności, zwiększając wydajność i poprawiając procesy podejmowania decyzji, które zależą od otrzymywania właściwych danych na czas.

Oprogramowanie Cloud Portal Office, stworzone, by ułatwić współpracę i zintegrować urządzenia biurowe, pozwala uzyskać dostęp, wysyłać, pobierać, udostępniać i drukować pliki, z każdego komputera, urządzenia mobilnego, urządzenia wielofunkcyjnego Sharp i interaktywnej tablicy Sharp BIG PAD. Cloud Portal Office stanowi element całościowego ekosystemu biurowego Sharp, wyposażonego w wielokrotnie nagradzane urządzenia wielofunkcyjne Sharp oraz sprzęt do wyświetlania informacji, które są sercem rozwiązań software’owych, inspirujących idee pochodzące z technologii.

W wielu przypadkach Cloud Portal Office może zastąpić serwery pracujące w siedzibie firmy, dodatkowo redukując koszty infrastruktury. – Wiemy, że wiele małych i średnich przedsiębiorstw obawia się korzystania z darmowych platform współpracy, a jednocześnie chciałyby one korzystać z narzędzi zarządzania dokumentami, ale nie mogą sobie na to pozwolić. Cloud Portal Office oferuje bezpieczniejszą,  spełniającą wymagane standardy i możliwą do kontroli chmurę. Dzięki wersji 2.0 idziemy również w stronę łatwego zarządzania dokumentami, zaprojektowanego specjalnie dla mniejszych firm lub zespołów – podkreśla Jason Cort, Director of Product Planning and Marketing, Sharp Europe.


Cloud Portal Office współpracuje z najlepszymi w swojej klasie partnerami w zakresie przechowywania danych, które są w całości przechowywane w Niemczech, we Frankfurcie. Cloud Portal Office v 2.0 zostanie wprowadzony na polski rynek w 2016 roku.


1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
5.0